Спеціальні потреби

Актуально

"Вони нас в офісі не приймали", - суддя з Аризони про досвід адвокації за Україну в Конгресі США

Суддя з Арізони Орест Єйна біля будівлі Капітолію під час участі в "Українських днях" у Конгресі США 

Суддя зі штату Аризона Орест Єйна - народжений у США онук воїна легіону Українських січових стрільців та син українців, які вимушено залишили батьківщину в часи Другої світової війни - із початком повномасштабного вторгнення Росії разом з іншими активістами просить допомоги для Києва в Конгресі США. Він двічі брав участь в Українському саміті дій на Капітолійському пагорбі, де з представниками волонтерських організацій, активістами та військовими розповідав про необхідність надання фінансування та зброї для України. А в червні 2023 р. він долучився до "Українських днів" у Вашингтоні, організованих Українським конгресовим комітетом Америки, під час якого серед іншого переконував представників Конгресу в необхідності вступу України до НАТО. Зараз суддя вважає, що головне завдання, особливо перед президентськими виборами у США, - переконувати американців, що потрібно допомагати Україні.

До Вашингтона на зустрічі в Конгресі зі спекотної Аризони 68-річний суддя міського суду Скоттсдейла Орест Єйна прилітав тричі від початку повномасштабної війни в Україні. У розмові з Українською службою Голосу Америки він пригадав, як у лютому 2022 року, коли лише прогнозували початок повномасштабної війни, він з тривогою планував, чим може бути корисним: "Я відразу подумав: ну як я можу допомогти? Я старший чоловік, мені до війни не можна, але я можу усно. Я адвокат, я суддя, і я можу з цього напрямку допомогти Україні."

Батьки Ореста - українці, які втекли, побоюючись радянських репресій під час Другої світової війни. Орест каже, що його родина не мала шансів на життя на батьківщині після приходу радянської влади. Його дідусь Роман Чарамбура під час Першої світової війни воював у легіоні Українських січових стрільців, а ще один дідусь належав до західноукраїнської інтелігенції та був у міській владі Рогатина.

Дідусь Ореста Єйни Роман Карамбура під час Першої світової війни воював у легіоні "Українські січові стрільці"
Дідусь Ореста Єйни Роман Карамбура під час Першої світової війни воював у легіоні "Українські січові стрільці"

"Мої батьки з заходу України, мама з Яворова, батько з міста Рогатина. Мій дід був в Українських січових стрільцях. І вирішили, що через це вони повинні були втікати. В той час як різні фронти (під час Другої світової війни, - ред.) змінювалися, мої батьки кілька разів втікали, але постійно поверталися, але вже коли вони втекли востаннє, тоді російська армія, фронт зсунувся ближче до Західної України, і в той час

Вони вирішили, що потрібно залишати дім, бо інакше їх би не було. Якби вони залишилися, то були б знищені.

вони вирішили, що потрібно залишати дім, бо інакше їх би не було. Якби вони залишилися, то були б знищені", - розповів суддя.

Батьки Ореста спочатку виїхали до Австрії, а в 1949-му році переїхали у США. "Мали різних спонсорів, і мали можливість тут життя почати," - розповідає Орест. Він народився 1955 р. у місті Рочестер у штаті Нью-Йорк і постійно мешкав в Америці, проте розмовляє українською.

перший народжений в Америці з нашої родини. І вдома, коли я виростав, першою мовою була українська, а тоді вже, коли став старшим, перейшли на англійську мову. Іноді мені бракує слів, але я переважно можу дискутувати українською більш-менш інтелігентно", - каже Орест.

Батьки Ореста Єйни виїхали з України під час Другої світової війни, побоюючись радянських репресій
Батьки Ореста Єйни виїхали з України під час Другої світової війни, побоюючись радянських репресій

Орест Єйна понад 20 років працював адвокатом у США, і вже більш ніж 20 років працює суддею у місті Скоттсдейл в Аризоні. Після повномасштабної війни в Україні він опанував новий досвід: як спілкуватися з конгресменами та їхніми представниками і доносити до них потреби українських волонтерів та військових.

"Перша річ - потрібно було мати зброю, щоб закрити небо... У всіх був шок. І відразу тут, у Вашингтоні, було сприйнято, що потрібно допомогти українцям, що треба стримати Путіна", - пригадує Орест свій перший досвід адвокації. Він двічі брав участь в Українському саміті дій на Капітолійському пагорбі - восени 2022 року та навесні 2023-го. Під час цих заходів делегації спілкувалися з американськими конгресменами та сенаторами, а також з їхніми помічниками.

Орест Єйна з батьками на випускному юридичного факультету Сіетлського університету у травні 1979 року.
Орест Єйна з батьками на випускному юридичного факультету Сіетлського університету у травні 1979 року.

Суддя пригадує, що найскладнішими були зустрічі навесні 2023 р. з представниками ультраправих республіканців від Аризони. Попри домовленості, за словами Ореста, помічники одного з них не дозволили українській делегації зайти до свого офісу. "Вони нас в офісі не приймали, вони взяли нас у кут, і там ми уже тихенько говорили про різні законопроекти, які ми хочемо, щоб вони підтримували. Це була дуже незвичайна ситуація, дуже невигідна, але ми через це якось переступили, ми подали нашу інформацію, і все може змінитися," - каже Орест і додає, що такі ситуації - винятки, та зазвичай він відчуває підтримку України від представників обох партій Конгресу.

У червні 2023 року Орест Єйна також долучився до "Українських днів" у Вашингтоні, під час яких, крім питань про фінанси та зброю, делегації доносили конгресменам необхідність вступу України до НАТО.

Я хочу лишити таке враження для наших рідних в Україні, що Америка з вами, що світ з вами, і ми якось до перемоги підемо

"Ми боремося, щоб Україна стала членом НАТО, це те, про що ми говоримо. Ми натискаємо на наших урядовців, щоб взяли це до уваги. Я думаю, що фідбек не є негативним, нам дають знати, що тепер вони розглядають це питання... Я хочу лишити таке враження для наших рідних в Україні, що Америка з вами, що світ з вами, і ми якось до перемоги підемо," - каже суддя.

Орест Єйна із делегацією від Арізони, українськими військовими та конгресвумен Деббі Леско на Українському саміті дій 18-20 вересня 2022 р.
Орест Єйна із делегацією від Арізони, українськими військовими та конгресвумен Деббі Леско на Українському саміті дій 18-20 вересня 2022 р.

Представники делегацій вірять, що такі особисті розмови з помічниками, конгресменами та сенаторами хоч іноді не так швидко, як хотілося б, але дають результат. У цьому переконаний і етнічний литовець, підполковник армії США Кестутіс Ейдуконіс, який вперше долучився до цього процесу і був на зустрічах разом із Орестом. "Я справді вражений тим, наскільки обізнані люди, до яких я приєднався. Вони оперують фактами, вони знають закони, вони знають, які законопроекти хочуть ухвалити, вони іноді знають більше, ніж помічники в Конгресі, з якими ми розмовляємо... Я думаю, що ми змінюємо ситуацію. Ми переконуємо людей. Я думаю, що більшість людей уже переконалися, але інколи її потрібно трохи підштовхнути", - каже Ейдуконіс.

Під час "Українських днів" на Капітолійському пагорбі у червні 2023 р. делегація також порушувала питання того, аби в Конгресі визнали Голодомор геноцидом, і "пов’язали його з геноцидом, який зараз вчиняють росіяни."

"Я постійно слідкую за російською пресою. Ці люди божевільні, вони хочуть стерти Україну з мапи, щоб вона увійшла до складу Росії... І багато людей у Сполучених Штатах не чують цього. Вони не визнають цього", - розповів Кестутіс Ейдуконіс, додавши при цьому, що американці готові слухати про українські проблеми, але їм потрібно доносити більше інформації.

Вони хочуть стерти Україну з мапи, щоб вона увійшла до складу Росії... І багато людей у Сполучених Штатах не чують цього.

Серед інших питань, під час таких зустрічей адвокаційних делегацій у Конгресі вже постійними темами є надання Україні винищувачів F-16 та визнання Росії державою спонсором тероризму. "Я думаю, що з часом її визнають терористичною державою. Навіть якщо до цього не дійде, ми повинні тиснути, мусимо тиснути на нашу владу, що Росія - це наш ворог, це американський ворог. І американська влада, я думаю, це розуміє, але звичайний американець цього зовсім не розуміє", - вважає Орест Єйна.

Орест Єйна з ветеранами армії США Александром Дрюке, який воював в Україні, та Марком Ліндквістом, який збирає кошти для України
Орест Єйна з ветеранами армії США Александром Дрюке, який воював в Україні, та Марком Ліндквістом, який збирає кошти для України

На думку судді, наразі головне завдання людей, які відстоюють інтереси України у США, - працювати не так із політиками, як із пересічними американцями на місцях, які на політиків впливають. "Треба говорити прямо з конгресменами, сенаторами, пояснювати ситуацію в Україні, давати їм чітку інформацію. Але окрім цього тепер - і це найважливіша річ - потрібно буде на місцях, у наших штатах, в наших містах і селах адвокувати. Такі як я, як ми, повинні навчати звичайних американців, чому українцям потрібна допомога і потрібна зброя. Іноді американці зацікавлені лише в тому, що є в їхньому місті чи штаті, і ми повинні пояснювати їм", - каже Орест Єйна.

Особливо, вважає суддя, роботу на місцях важливо проводити перед президентськими виборами. "По-перше, будуть вибори, а по-друге, ці люди роблять так само як я, і як різні люди, що адвокують за Україну. Вони так само підносять телефон, дзвонять до різних конгресменів, і розповідають їм: чому ви даєте більше грошей, чому ви даєте більше зброї, чому не для нас? Вони ту ж справу роблять. І я вважаю, що ми можемо їх переконати".

Орест Єйна у залі судового засідання
Орест Єйна у залі судового засідання

Орест Єйна каже, що, на його думку, більшість людей в Аризоні, де він мешкає і працює, підтримують Україну. "Але є деякі елементи нашої громади, що не розуміють. І як ми можемо їх переконувати? Ми можемо приходити на різні зустрічі, 15-20 хвилин розмовляти про Україну: де Україна, що потрібно, як ми можемо допомогти", - каже Орест, і планує більше уваги приділяти саме такій роботі.

У волонтерській організації з Аризони "Кактус і Тризуб" розповідають, що суддя протягом минулого року часто долучався до розмов із місцевою громадою. "Орест приходить на наші протести, підтримує наші фандрейзери. Він дуже активно займається адвокацією в Аризоні. Нещодавно був запрошений виголосити промову на "губернаторському сніданку", - каже представниця "Кактус і Тризуб" Ірина Емрайн.

Орест Єйна під час акції на підтримку України в Аризоні
Орест Єйна під час акції на підтримку України в Аризоні

Орест Єйна також очолює Раду керівників Асоціації українських правників Америки (Ukrainian American Bar Association) та неодноразово бував в Україні. "Вперше я приїхав до України в 1971 році, коли мені було 16 років. Я дуже часто приїжджав в Україну в 1991 році. І був у 2013 році. Я був у Львові, в Києві, в Каневі, по всій Україні, в Карпатах. Ця країна дуже близька моєму серцю."

Дивіться також:

Всі новини дня

Канабіс — задля України. Фестиваль у Колорадо для підтримки України. Відео

Канабіс — задля України. Фестиваль у Колорадо для підтримки України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

Канабіс — задля України. Такий фестиваль нещодавно пройшов в Колорадо. Це перший американський штат, де дозволити вирощувати, продавати та вживати марихуану не лише в медичних цілях.

Спікер Маккарті: "Зеленський наш президент?" Візит на тлі суперечок у Конгресі. Що законодавці розповіли Голосу Америки?

Спікер Палати представників США Кевін Маккарті проходить Залом скульптур у Капітолії США, Вашингтон. 18 вересня 2023 р. (Фото Брендана Смяловського / AFP)

Президент України Володимир Зеленський у четвер, 21-го вересня, зустрінеться із законодавцями у Конгресі США.

Це буде його другий візит до Капітолія за час широкомасштабної російської агресії. І якщо перший його виступ перед двома палатами американських законодавців оглядачі називали історичним через безпрецедентну підтримку України, то нинішній візит на Капітолійський пагорб обіцяє бути набагато складнішим – думки багатьох законодавців розділилися щодо збільшення допомоги, їх також турбує, чи Україна зможе перемогти, чи використовує допомогу відповідально. Також дається взнаки початок президентських перегонів.

На думку оглядачів, загострення політичної боротьби може загальмувати ухвалення рішень щодо збільшення військової допомоги Україні, про яке просить адміністрація президента Джо Байдена.

Український лідер прибув у Вашингтон в середу ввечері, щоб провести низку зустрічей з американськими законодавцями на Капітолійському пагорбі вже у четвер вранці.

Згідно з розкладом, о 9:00 ранку Зеленський матиме зустріч із законодавцями Палати представників, перемовини триватимуть годину та відбуватимуться у закритому форматі. Після цього, орієнтовно о 10:00, Зеленський відправиться на закриті перемовини із сенаторами. Вже після зустрічей у Конгресі український лідер матиме перемовини із президентом США Джо Байденом у Білому домі.

Адміністрація просить додаткової допомоги для України, у Конгресу сумніви щодо вже наданої

Візит Зеленського відбувається на тлі запеклих дискусій у Конгресі США щодо погодження бюджету. Законодавці мають проголосувати 12 законопроєктів про видатки, до початку нового фінансового року, який настає 1-го жовтня.

Серед них зокрема, оборонний бюджет США, в якому прописано 300 мільйонів доларів на допомогу Україні, та запит президента Байдена про додаткове фінансування, яке включає в середньому 24 мільярди доларів для України. Якщо політикам не вдасться подолати суперечки до крайнього терміну, то уряд опиниться в ситуації "шатдауну", коли всі державні кошти буде заблоковано.

Нинішній законопроєкт про тимчасове фінансування уряду в Палаті представників не включає додаткове фінансування для Києва, про яке просить Білий дім.

Який план перемоги? Я думаю, це те, що американська громадськість хоче знати
Кевін Маккарті, спікер Палати представників

А спікер Кевін Маккарті напередодні візиту Зеленського заявив, що його більше цікавить, куди пішла вже виділена допомога, і жодних обіцянок про наступну допомогу він не робив.

"Зеленський обраний до Конгресу? Він наш президент? Я не думаю, що я маю бути відданий будь-чому. У мене є питання щодо того, де звітність про гроші, які ми вже витратили? Який план перемоги? Я думаю, це те, що американська громадськість хоче знати. Те, що зробила Росія, вторгшись, це неправильно, ці звірства, ми хочемо переконатися, що це закінчиться. Але я також завжди казав із самого початку, незалежно від того, про яке питання йдеться, я хочу відповідальності за усе, на що наші працьовиті платники податків витрачають свої гроші", - заявив спікер Маккарті американським журналістам у Конгресі.

Конгресмен-республіканець Річ Маккормік, проходить повз ЗМІ під час відкриття 118-ї сесії Конгресу, Капітолій США. Вашингтон, вівторок, 3 січня 2023 р. (AP Photo/Carolyn Kaster)
Конгресмен-республіканець Річ Маккормік, проходить повз ЗМІ під час відкриття 118-ї сесії Конгресу, Капітолій США. Вашингтон, вівторок, 3 січня 2023 р. (AP Photo/Carolyn Kaster)

Конгресова кореспондентка української служби Голосу Америки, Катерина Лісунова ексклюзивно поспілкувалась із американськими законодавцями Палати представників щодо їхніх очікувань від прийдешньої зустрічі із Володимиром Зеленським.

Коли Зеленський розмовлятиме з Конгресом, він повинен розуміти, що є спротив допомозі, що багатьох людей турбують питання підзвітністю їхніх грошей, куди вони використовуються
Річ Маккормік, конгресмен-республіканець

Так, за словами конгресмена-республіканця від штату Джорджія, Річа Маккорміка, український лідер має розуміти, що він зустрінеться із Конгресом в якому зараз активно лунають голоси проти продовження допомоги Україні, і саме Зеленський має переконати їх, що гроші витрачені на допомогу Києву не марні.

"Коли Зеленський розмовлятиме з Конгресом, він повинен розуміти, що є спротив допомозі, що багатьох людей у Республіканській партії, ймовірно також в Демократичній партії турбують питання підзвітністю їхніх грошей, куди вони використовуються. Він повинен надати вагомі аргументи щодо такої підзвітності. Зараз ведеться багато розмов, щодо цінності наших грошей. Я особисто дуже підтримував наші зусилля в Україні. Я наполягав, що ми маємо допомагати більше. Ми все іще маємо танки Abrams, готові до застосування", - заявив республіканець Маккормік, українській службі Голосу Америки.

Сам Маккормік вважає, що США мають продовжити допомогу Україні та довести справу до кінця.

"Навіть будучи наймогутнішою країною у світі, США не досягли успіху у війнах у В’єтнамі, Іраку та Афганістані, тому що у нас не було достатньо потужностей. Ми повинні дати українцям такий потенціал потужностей, якщо вони збираються виграти, якщо вони збираються досягти успіху", – сказав конгресмен.

Він додав, що українці "вже зробили чудову роботу зупинивши наступ", але їм ще потрібно довести, що вони можуть перемогти.

"Ми хочемо, щоб вони перемогли. Це означає, що він (Зеленський, – ред.) має навести таку аргументацію, яка пояснить людям, чому його країна потребує підтримки. Так само як і будь-які американські військові, вони (українці ред.) не зможуть досягти успіху, пройшовши лише половину шляху. Нам потрібні запевнення, щоб переконатися, що ми завершимо почату роботу", – додає Маккормік.

Конгресмен-демократ Пет Раяан, штат Нью-Йорк, розмовляє з журналістами в Національному музеї Пурпурного серця в Нью-Віндзорі, штат Нью-Йорк. 2 листопада 2022 року. (AP Photo/Hans Pennink)
Конгресмен-демократ Пет Раяан, штат Нью-Йорк, розмовляє з журналістами в Національному музеї Пурпурного серця в Нью-Віндзорі, штат Нью-Йорк. 2 листопада 2022 року. (AP Photo/Hans Pennink)
Ми маємо показати потужну двопартійну підтримку, що ми їх підтримуємо, що ми продовжимо підтримувати їх необхідними ресурсами, що вони повинні виграти цю війну і що ми пишаємося ними
Пет Раян, конгресмен-демократ

Тим часом конгресмен-демократ від штату Нью-Йорк, Пет Раян сподівається, що візит президента України стане приводом для конгресменів та сенаторів продемонструвати підтримку США.

"У Сполучених Штатах Америки ми виступаємо за свободу та демократію та проти авторитаризму. Отже, я буду радий почути президента Зеленського. Ми маємо показати потужну двопартійну підтримку, що ми їх підтримуємо, що ми продовжимо підтримувати їх необхідними ресурсами, що вони повинні виграти цю війну і що ми пишаємося ними", – сказав конгресмен-демократ.

Він також наголосив, що дуже розраховує на те, що Зеленському вдасться донести голоси бійців з поля бою, "голоси тих, хто хоробро воює на передовій та їхніх сімей", щоб американські законодавці "не втрачали людяності при ухваленні будь-яких рішень".

"Щоб ми не втратили людяність, ухвалюючи тут рішення. Дехто з моїх колег, мені здається, вже втратив це відчуття. Тож важливо, щоб він (Зеленський, – ред.) нагадав нам про це, і я думаю, що він так і зробить", - сказав Пет Раян у розмові з Голосом Америки.

Конгресмен-республіканець Нік Лалота, штат Нью-Йорк, виступає під час пресконференції в Палаті представників. 14 липня 2023 року.(AP Photo/Patrick Semansky, файл)
Конгресмен-республіканець Нік Лалота, штат Нью-Йорк, виступає під час пресконференції в Палаті представників. 14 липня 2023 року.(AP Photo/Patrick Semansky, файл)

Натомість інший законодавець, також від штату Нью-Йорк, конгресмен-республіканець Нік Лалота, вважає що США роблять більше ніж країни Європи, коли справа заходить за допомогу Україні.

"Я думаю, що мої виборці хотіли б почути, що європейці повинні робити більше в питаннях, які стосуються Європи. Тягар відповідальності має бути міжнародним, він не повинен лягати в першу чергу на платників податків Сполучених Штатів. І я сподіваюся, що президент Зеленський озвучить цю проблему", - сказав Лалота.

Конгресвумен-республіканка Джен Кігганс, виступає під час пресконференції після того, як Палата представників ухвалила щорічний законопроект про оборону. П’ятниця, 14 липня 2023 р., Вашингтон. (AP Photo/Patrick Semansky)
Конгресвумен-республіканка Джен Кігганс, виступає під час пресконференції після того, як Палата представників ухвалила щорічний законопроект про оборону. П’ятниця, 14 липня 2023 р., Вашингтон. (AP Photo/Patrick Semansky)
Ми хотіли б почути лише який поступ і які справи станом на зараз
Джен Кігганс, конгресвумен-республіканка

Його однопартійка, конгресвумен-республіканка від штату Вірджинія, Джен Кігганс вважає, що окрім підзвітності наданих коштів, найважливішими зараз є поточні новини з поля бою.

"Я б хотіла почути, яка ситуація зараз, де саме ведеться бій. А також куди, і це особливо важливо для Сполучених Штатів, витрачаються ресурси. І тільки це, ми хотіли б почути лише який поступ і які справи станом на зараз. Ми хотіли б почути останні повідомлення", - заявила Кігганс.

Конгресмен-республіканець Майк Галлахер, висуває кандидатуру Кевіна Маккарті на посаду спікера Палати представників. 4 січня, 2023 р., Вашингтон. (Фото AP/Алекс Брендон)
Конгресмен-республіканець Майк Галлахер, висуває кандидатуру Кевіна Маккарті на посаду спікера Палати представників. 4 січня, 2023 р., Вашингтон. (Фото AP/Алекс Брендон)

Погоджується із нею й інший республіканець Майк Галлахер, від штату Вісконсин. За його словами, підзвітність коштів та прогрес на полі бою будуть двома найважливішими темами для погодження майбутньої додаткової допомоги Україні.

"Багатьом законодавцям буде цікаво почути про контрнаступ, про поступ на місцях, перспективи перемоги, а також про те, якими є найнагальніші потреби щодо зброї. Ми також повинні мати гарантії того, що зброя, яку ми надаємо, гроші, які ми надаємо, витрачаються належним чином і відповідально, щоб ми мали підтримку для майбутнього пакету фінансування. Отже, я думаю, що ці два пункти будуть ключовими", - вважає Галлахер.

Конгресмен-демократ Скотт Пітерс, виступає під час обговорення Палатою представників статей про імпічмент президента Дональда Трампа. Середа, 18 грудня 2019 р., Вашингтон. (Трансляція засідання Палати представників через AP)
Конгресмен-демократ Скотт Пітерс, виступає під час обговорення Палатою представників статей про імпічмент президента Дональда Трампа. Середа, 18 грудня 2019 р., Вашингтон. (Трансляція засідання Палати представників через AP)
Президент (Зеленський, – ред.) має запевнити людей, що цю війну можна виграти і що ми допомагаємо йому перемогти, а не просто підтримуємо існування конфлікту
Скотт Пітерс, конгресмен-демократ

Демократ від штату Каліфорнія Скотт Пітерс наголошує, що під час зустрічей у Конгресі Зеленський має переконати законодавців, що цю війну дійсно можливо виграти, якщо продовжити підтримку Києва.

"Я вважаю, що американська підтримка України є надзвичайно важливою. Президент (Зеленський, – ред.) має запевнити людей, що цю війну можна виграти і що ми допомагаємо йому перемогти, а не просто підтримуємо існування конфлікту. А також він повинен запевнити нас, що гроші, які ми вкладаємо, як американські платники податків, насправді йдуть на фронт та на пов’язані із цим цілі", - ділиться з Голосом Америки конгресмен Скотт Пітерс.

А от республіканець від штату Канзас Рон Естес вважає, що така зустріч буде корисною представникам обох сторін, як України, так і США. Він вважає, що це буде можливістю особисто порушити питання критичні для партнерів.

Конгресмен-республіканець Рон Естес виступає в Комітеті Палати представників з регламенту, щодо збільшення боргового ліміту США. Вівторок, 30 травня 2023 р., Вашингтон. (AP Photo/J. Scott Applewhite)
Конгресмен-республіканець Рон Естес виступає в Комітеті Палати представників з регламенту, щодо збільшення боргового ліміту США. Вівторок, 30 травня 2023 р., Вашингтон. (AP Photo/J. Scott Applewhite)

"Я думаю, що для нього (Зеленського, – ред.) корисно мати можливість поспілкуватися щодо різних питань, які виникають. Загалом, це добре для обох сторін мати можливість зібратися разом і поговорити про поточні проблеми кожної країни", – підсумував конгресмен, Рон Естес.

Нагадаємо, 21-го грудня 2022-го року український президент виступив з окремою промовою у Конгресі США. Тоді його виступ називали історичним та порівнювали із промовою Вінстона Черчилля.

Дивіться також: Зустріч Маска з Сенаторами США: що було сказано про Україну?

Зустріч Маска з Сенаторами США: що було сказано про Україну? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:24 0:00

Підсумки друго дня візиту президента України Зеленського до Нью-Йорка. Відео

Підсумки друго дня візиту президента України Зеленського до Нью-Йорка. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:41 0:00

Президент Володимир Зеленський у своєму виступі у Радбезі, 20 вересня, окреслив пропозиції щодо реформи ООН на основі україської Формули миру. Що він запропонував? Про це та підсумки друго дня візиту президента України до Нью-Йорка - розповідає Ірина Соломко.

Зернове питання. Реакція європейських країн на промову Зеленського. Відео

Зернове питання. Реакція європейських країн на промову Зеленського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:23 0:00

Польща викликала до МЗС посла України через критику обмежень для українського зерна президентом України. Як відреагували на заяви Києва та Варшави інші європейські країни — Словаччина та Угорщина? Пояснює кореспондент Голосу Америки у Великій Британії Богдан Цюпин.

Тренування на F-16, надання далекобійних ракет та контрнаступ ЗСУ — позиція Великої Британії. Відео

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі прокоментував український контрнаступ, пояснив, чому деякі країни досі сумніваються щодо Надання Україні далекобійних ракет та розповів оновлення щодо тренування українських пілотів на F-16 Британією. Деталі дивіться в інтерв’ю Ірини Соломко

Більше

XS
SM
MD
LG