Спеціальні потреби

Перші 100 днів Байдена: новообраний президент виступає за пакет допомоги США у майже 2 трильйони доларів


Новообраний президент США, Джо Байден
Новообраний президент США, Джо Байден

З часу історичного "Нового курсу" президента Франкліна Рузвельта, спрямованого на вихід із Великої депресії, усі наступні президенти США оцінювались за тим, яку частину свого порядку денного вони здатні були реалізувати протягом перших 100 днів своєї адміністрації. Експерти у США заявляють, що новообраний президента США Байден вже на самому початку перебування при владі налаштований проштовхнути значну частину свого порядку денного через Конгрес.

Минулого четверга у Байдена представили його план заходів, спрямованих на подолання наслідків пандемії коронавірусу та економічне відновлення обсягом у майже 2 трильйони доларів.

"Який ще президент буквально зі старту виступав за економічний стимул обсягом у 2 трильйони доларів?" - питає Дан Магаффі, старший віце-президент та директор з питань політики Центру вивчення президентства та Конгресу у Вашингтоні. За його словами, найближчим схожим випадком можна вважати початок адміністрації Обами, в якій Байден працював віце-президентом, коли президент через кілька тижнів після інавгураці підписав пакет економічних стимулів обсягом у 787 мільярдів доларів.

Байден спиратиметься на значно меншу більшість у кожній палаті Конгресу, ніж Обама. Проте його план "ще більший, оскільки це подвійний виклик у галузі охорони здоров'я та економіки", сказав Магаффі.

Найбільшим елементом пропозиції є, безумовно, приблизно 1 трильйон прямих платежів та інших заходів, спрямованих на підтримку осіб та родин, які постраждали внаслідок пандемії. План Байдена пропонує негайні виплати у 1400 доларів на додачу до чеків на 600 доларів, які схвалив президент США Трамп минулого місяця. За планом команди Байдена, обсяг та тривалість допомоги по безробіттю мають збільшитись. Інші елементи плану піднімуть федеральну мінімальну заробітну плату до 15 доларів на годину, захистять орендарів житла від виселення та нададуть збільшену продовольчу допомогу нужденним.

План Байдена також передбачає пряму допомогу в розмірі 440 мільярдів малому бізнесу та урядам на рівні штатів, які зазнали стрімкого падіння податкових надходжень під час економічного спаду, спричиненого пандемією.

Нарешті, пропозиція спрямує 400 мільярдів доларів на посилення федеральної відповіді на пандемію. Байден має на меті національну програму вакцинації, розширення діагностичного тестування на віруси та підтримку шкіл та медичних працівників.

Набагато ширший порядок денний

Пакет, запропонований Байденом у минулий четвер, стане пріоритетом для його адміністрації, але це далеко не єдине, чого він сподівається досягти за перші місяці перебування на цій посаді. Інші ключові пунктиполітики включають:

Зовнішня політика. Провівши більшу частину своєї 36-річної кар'єри в Сенаті США у Комітеті закордонних відносин, Байден пообіцяв відновити відносини з союзниками та іншими країнами, які відчули наслідки ізоляціоністської програми адміністрації Трампа "Америка понад усе". Він також пообіцяв скликати міжнародний саміт, присвячений боротьбі з корупцією та войовничим націоналізмом.

Виборчі права. Демократи давно прагнуть розширити Закон про виборчі права, з тим, щоб зменшити здатність штатів і місцевої влади перешкоджати або обмежувати можливість громадян брати участь у виборах. Очікується, що Байден наполягатиме на цих реформах.

Реформа кримінального правосуддя. Реагуючи на обурення громадськості внаслідок низки вбивств беззбройних афро-американських чоловіків, Байден пообіцяв створити національну комісію з нагляду за поліцією та інвестувати в стратегії охорони правопорядку у громадах, які б забезпечили деескалацію напруженості між правоохоронними органами та громадами, яким вони служать. Він також підтримує комплексну реформу системи покарання та програми зменшення рецидивізму серед звільнених із в'язниці.

Довкілля. Байден заявив, що він знову приєднається до Паризької кліматичної угоди та вживатиме інших кроків, щоб зробити Сполучені Штати світовим лідером у справі зменшення кліматичних змін. Це включатиме зусилля, спрямовані на скасування послаблення адміністрацією Трампа норм щодо видобутку та спалення викопного палива, а також на ефективне використання пального легковими та вантажними автомобілями.

Податки. Байден сподівається скасувати величезне зниження корпоративного податку, прийняте в роки Трампа, яке знизило ставку оподаткування бізнесу з 35% до 21%, і підвищити податки на прибуток для найбагатших американців. Він пообіцяв, що податки на людей, які заробляють менше 400 000 доларів, не зростатимуть.

Імміграція. Після чотирьох років роботи адміністрації, яка була відверто ворожою щодо багатьох форм імміграції до США, адміністрація Байдена пропонує масштабну імміграційну реформу, яка надала би шлях до отримання громадянства США понад 11 мільйонам незадокументованих іммігрантів. Він також запровадить постійний захист для людей, які незаконно були привезені до країни у дитячому віці, і вдасться до возз'єднання дітей та батьків, відокремлених на кордоні, в рамках пізніше зупиненої програми адміністрації Трампа.

Інфраструктура та екологічні технології. Байден пообіцяв розпочати капітальний ремонту застарілої інфраструктури країни, починаючи з інвестування близько 2 трильйонів доларів у дороги, мости, транзитні системи. Очікується, що відповідна програма розтягнеться на роки. Байден планує поєднати це з інвестиціями в зелені технології, включно з електромобілями, сталим сільським господарством та відновлюваними джерелами енергії.

Дивіться також: Який портал допомагає іноземцям дізнатися про українську історію та культуру

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG