Спеціальні потреби

Звіт Держдепартаменту розповів, як Росія порушує права українців


Звіт Держдепу розповів, як Росія порушує права українців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:07 0:00

Звіт Держдепу розповів, як Росія порушує права українців.

«Російська агресія в Україні – ще один приклад кризи прав людини», - про це розповів помічник держсекретаря США з питань прав людини Том Маліновський.

​«Російська агресія в Україні – ще один приклад кризи прав людини», про це розповів помічник держсекретаря США з питань прав людини Том Маліновський, виголошуючи основні тези звіту американського уряду. Документ, який у четвер презентував державний секретар Джон Керрі і передав його Конгресу США, також називає силовий розгін Майдану в Києві одним з проявів грубих порушень прав людини за 2014-й рік у світі. Загалом, йдеться у звіті, головні порушення прав людини в Україні 2014 року пов’язані з противладними протестами в Києві, окупацією Криму Росією і конфліктом на сході України.

Стосовно України, в документі вказано, що застосування урядом Януковича сили на Майдані призвело до загибелі понад сотні людей, багато більше зазнали поранень. Міліція, нагадує звіт, незаконно затримувала і навіть викрадала людей, яких били і над якими знущалися.

Документ вказує на порушення прав людини в окупованому Росією Криму, де 18 тисяч людей були змушені полишити домівки і відбуваються численні порушення зокрема прав кримських татар. На захоплених проросійськими сепаратистами частинах Донецької та Луганської областей, де лише на кінець минулого року загинули майже 5 тисяч цивільних включно з пасажирами збитого літака Малайзійських авіаліній. Дії сепаратистів, сказано у звіті, позбавили понад 5 мільйонів людей на Донбасі доступу до освіти, медичних послуг і можливості заробляти на життя. На сепаратистів покладається відповідальність за обстріли житлових кварталів, убивства, викрадення, тортури, утримування полонених, використання дітей-солдатів і масштабне викрадення вугілля, що вивозиться в Росію, сказав Том Маліновський, помічник держсекретаря США з питань прав людини.

«Російська агресія в Україні – ще один приклад кризи прав людини, що створює виклики найвищого рівня нашій національній безпеці. Наш звіт за 2014 рік підкреслює порушення, пов'язані з цим конфліктом на території, яку контролюють підтримувані Росією сепаратисти та у Криму. Навіть якщо Росія заперечує свою участь у конфлікті, вона продовжує утримувати під арештом українців на своїй території. Багато з вас знають, що Росія утримує українського пілота і члена парламенту Надію Савченко. Насправді може бути значно більше подібних випадків. Всі в'язні повинні повернутися до дому. Зусилля російського уряду придушити у себе в країні дискусію щодо своєї інтервенції в Україну є ще одним прикладом того як поведінка Росії за кордоном відображає і підкреслює рівень переслідувань, розгорнутий проти російських громадян в Росії. 76 поважних недержавних організацій вважаються там іноземними агентами. Відсутній прогрес у розслідуванні вбивств журналістів, активістів», – зауважив Том Маліновський.

Дивіться також: НАТО надасть Україні додаткову допомогу

НАТО дасть Україні інформацію про рух літаків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG