Спеціальні потреби

Держдеп: Росія не дотримується зобов'язань щодо Мінських угод


Марі Гарф

У четвер на прес-брифінгу у Вашингтоні речниця Державного департаменту США Марі Гарф повторила свою нещодавню заяву про те, що на сході України знаходиться значне число російських військовослужбовців. Цифр вона не подала.

«Так, цю інформацію важко отримати і перевірити, в основному тому, що Росія застосовує тактику, яка полягає в тому, щоб навмисно намагатися замаскувати свою участь у конфлікті на сході України. Дійсно важко отримати точну інформацію, зокрема, про чисельність російських військ, але ми знаємо про досить значну російську присутність», - пояснила Гарф.

Вона відкинула заяви представника Міністерства оборони РФ про те, що США направили військових інструкторів в Східну Україну:

«Ми вже говорили, ми відкрито говорили про наших інструкторів. Вони знаходяться на заході України, поблизу кордону з Польщею. Він (Ігор Конашенков – ред.) повинен ознайомитися з Східною Україною. На запрошення України наші військові навчають Національну гвардію України. Ми це робимо вже близько 20 років ... І це дійсно безглузда спроба російської сторони відвернути увагу від того, що насправді відбувається на сході України, далеко від того місця, де ми навчаємо Національну гвардію України».

Речниця американського зовнішньополітичного відомства, крім того, різко прокоментувала і заяви російської сторони про те, що Сполучені Штати, відправляючи своїх військових в Україну, порушують Мінську угоду.

«Це просто абсолютно смішно. У Мінській угоді вказані ті кроки, які повинні бути зроблені російською стороною. От і все. І вони це не роблять. Українською стороною досягнуто прогресу в тому, що стосується виконання умов Мінських домовленостей. Я не пригадую, щоб США ставили свій підпис під Мінською угодою. Росія це зробила, але не виконує своїх зобов'язань», - підкреслила Гарф.

XS
SM
MD
LG