Спеціальні потреби

Держдеп: рішення щодо децентралізації влади стосуються всієї України


Марі Гарф
Марі Гарф

Речниця Державного департаменту США прокоментувала заяву президента Петра Порошенка про зміцнення місцевих органів влади.

«Ми вітаємо Україну з проведенням цієї наради», - так в ході брифінгу, що відбувся у понеділок Марі Гарф охарактеризувала підсумки першого засідання нової Конституційної комісії України, на якому президент Порошенко заявив про згоду на проведення референдуму на сході країни.

«Необхідно, однак, внести ясність», - продовжувала Гарф. Вона пояснила, що президент Порошенко мав на увазі зобов'язання українського уряду «з децентралізації щодо наділення усіх областей України певними повноваженнями».

«Мета - в тому, щоб уряд став ближче до народу, і в тому, щоб зміцнити регіональні та місцеві структури влади», - підкреслила речниця Держдепартаменту. Вона нагадала, зокрема, що «ці рішення були прийняті президентом Порошенком та іншими членами його уряду відразу ж після "Революції гідності" на Майдані і стосуються всієї України».

«Це не обмежується мінським процесом на сході країни», - уточнила Марі Гарф.

«Як уже заявив уряд України, - зазначила вона, - децентралізація здійснюватиметься також в інтересах населення зон конфлікту на сході країни - після того, як там будуть проведені законні місцеві вибори відповідно до українського законодавства і під міжнародним спостереженням».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG