Спеціальні потреби

Салліван: США йтимуть цим шляхом разом з Україною, доки Україна не переможе


Радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван
Радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван

Участь у Саміті миру в Швейцарії взяли представники 100 країн та установ з усіх частин світу. Це показало, що існує широка і глибока підтримка справедливого миру в Україні, заявив на заключному пленарному засіданні Саміту радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван. Він назвав подію приголомшливим успіхом.

"Цей саміт визначив основний характер, основний фундамент того, як виглядає справедливий мир. І це принципи Статуту Організації Об'єднаних Націй, принципи міжнародного права, поняття суверенітету та територіальної цілісності, а також основне положення про те, що жодній нації не можна дозволяти завойовувати іншу націю силою. Крапка", - сказав Джейк Салліван.

І це створило платформу, «на якій Україна може стояти, рухаючись вперед, щоб вести переговори з позиції впевненості, щоб забезпечити свій суверенітет і територіальну цілісність і забезпечити справедливий мир, на який заслуговує народ України», додав радник Білого дому.

«Робочі групи сьогодні дали поштовх до практичних кроків, які всі ми повинні вжити разом щодо продовольчої безпеки, ядерної безпеки та, звичайно, повернення викрадених дітей, а жахливий акт викрадення цих дітей, вилучення їх із їхніх домівок і родин, має бути виправлений, а ці діти повинні бути повернуті», - сказав посадовець.

Говорячи про вимоги Путіна щодо миру в Україні, які президент озвучив напередодні, Джейк Салліван сказав, що жодна відповідальна країна не скаже, що це розумна основа для миру.

"…він (Путін-ред. ГА) сказав, що Україна не тільки повинна відмовитися від території, яку зараз окупує Росія, але Україна має залишити додаткову суверенну територію України, перш ніж Росія почне переговори. І Україна повинна роззброїтися, щоб стати вразливою для майбутньої російської агресії. Жодна відповідальна нація не може сказати, що це є розумною основою для миру. Це суперечить Статуту ООН, базовій моралі, здоровому глузду", - заявив Салліван.

Натомість, за його словами, бачення миру, яке підтримали на саміті багато різних країн, ґрунтується на принципах, яких вони дотримуються, які роблять усіх безпечними.

"Це правильне бачення шляху вперед. Отже, з нашої точки зору, цей саміт є важливою віхою на шляху до справедливого миру, і Сполучені Штати Америки з гордістю йтимуть цим шляхом разом з Україною, доки Україна не переможе і запанує мир", - сказав Салліван.

Україна працює з міжнародною спільнотою над посиленням міжнародної допомоги, заявив під час прес-конференції на Саміті в Швейцарії президент Зеленський. На питання журналіста Голосу Америки Богдана Цюпина, чи є, як сказав генсек НАТО Єнс Столтенберг, допомога Україні недостатньою та запізнілою, президент Зеленський відповів: «Допомога є. Є серйозні пакети. Чи її достатньо, щоб перемогти? Ні. Чи вона запізнюється? Так. Чи буде посилення цих пакетів? Працюємо над цим. Працюємо щоденно».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG