Спеціальні потреби

Що потрібно для наступного саміту миру, розповіли в Офісі Зеленського


Завершальна пресконференція на саміті миру в Швейцарії, 16 червнся 2024 року
Завершальна пресконференція на саміті миру в Швейцарії, 16 червнся 2024 року

80 країн підписали спільне комюніке, за результатами Саміту миру в Швейцарії 16 червня. Країни підкреслили - мирна угода має базуватись на принципах територіальної цілісності та суверенітету України. Комюніке також містить розділи щодо ядерної та продовольчої безпеки, обміну полоненими.

Росія та Китай не брали участь у саміті, а Індія, Саудівська Аравія та ОАЕ хоч і були присутні, не підписали комюніке.


Саміт пройшов успішно, вважає Олександр Бевз радник керівника Офісу президента України. "Рівень представництва і кількість присутніх країн-учасниць перевершила всі очікування. Тут присутня більшість світу", - додав він в коментарі керівниці мовлення Голосу Америки у Східній Європі Мирославі Гонгадзе

Він додає - для того, щоб підготуватись до другого саміту миру потрібно провести додаткову роботу, підготувати загальні рамкові домовленості. "Ми розуміємо, що протягом цих двох днів на рівні лідерів практично неможливо узгодити щось всеохопне. Потрібні міністри, потрібні парламенти різних країн, щоб підготувати масштабну рамкову домовленість. Це відбудеться перед другим самітом".

Як повідомляв раніше Голос Америки, наступний саміт миру, за словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, має стати завершенням війни, і звичайно, Україні потрібна інша сторона за столом переговорів. Про це міністр сказав під час спілкування з пресою на Саміті в Швейцарії. "Наша позиція чітка: основоположні принципи міжнародного права та статуту ООН повинні бути в основі мирного процесу. Про все інше ми можемо говорити", - сказав міністр.


Олександр Бевз висловив сподівання, що до другого саміту Україні вдасться переконати Китай та інші країни долучитись. Він також вказав на необхідність, щоб велика рамкова домовленість "була поєднана" з декларацією Китаю та Бразилії.

В березні Китай та Бразилія видали спільну декларацію, щодо війни Росії в Україні. Декларація, що містить шість пунктів, закликає до нерозширення бойових дій з обох сторін, діалогу та проведення мирного саміту, який би визнали як Україна, так і Росія, тощо.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG