Спеціальні потреби

Кулеба: справедливий та тривалий мир, ніякого миру будь-якою ціною


Шлях до миру, шлях до відновлення України починається з протиповітряної оборони, зброї, яка робить українських воїнів сильнішими на полі бою, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час спілкування з пресою на Саміті миру у Швейцарії.

"Чим сильнішою буде Україна, тим більше буде РФ хотіти відновити мир…Зрозуміло, що для припинення війни потрібна обидві сторони за столом. Моя робота і робота всіх українських дипломатів, головний пріоритет президента Зеленського є приведення України до цього столу в найсильнішій позиції", - заявив Кулеба.

Міністр наголосив, що на дипломатичному напрямку Україна рухається вперед, і саміт в Швейцарії об’єднав в тому числі країни Південної Америки, Африки, Азії.

"Ті країни, хто не тут, бачать, що відбувається. Вони бачать, що це момент для формули миру, коли Україна будує мир на основі принципів статуту ООН. Це справді веде нас вперед. Я не можу вам сказати, коли закінчиться війна. Це не в моїх руках. Але я знаю, що ми робимо кілька важливих кроків до відновлення справедливого і тривалого миру. Це два ключових слова: справедливий і тривалий. Ніякого миру будь-якою ціною", - заявив міністр.

Він додав, що наступний саміт має стати завершенням війни, і звичайно, Україні потрібна інша сторона за столом переговорів.

"Наша позиція чітка: основоположні принципи міжнародного права та статуту ООН повинні бути в основі мирного процесу. Про все інше ми можемо говорити", - сказав міністр.

Він також зауважив, що кожна країна має право говорити те, що думає, "але той факт, що ця країна є тут, той факт, що вони приєднуються до України, допомагаючи рухати процес, який тут розпочато, говорить лише про те, що ці країни стоять на боці України, дотримуються міжнародного права", додає дипломат.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG