Спеціальні потреби

ISW: Путін прагнув підірвати підтримку України країнами Заходу перед Самітом миру


Президент РФ Володимир Путін
Президент РФ Володимир Путін

Російський лідер Володимир Путін спеціально озвучив свої вимоги щодо "мирних" переговорів із Україною за день до початку Глобального саміту миру, щоб підірвати підтримку Заходом законних вимог України до Росії та відвернути увагу від завдання побудови міжнародного консенсусу в питанні покарання РФ за неспровоковану агресію. Про це у своєму черговому огляді пишуть аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

"Повторно сформульовані Путіним передумови для «мирних» переговорів включали визнання незаконної анексії Росією окупованих і контрольованих владою України територій і згоду України на демілітаризацію, «денацифікацію» (повалення нинішнього українського уряду та його заміну проросійськими ставлениками) і згоду України відмовитися від спроб приєднатися до будь-яких зовнішніх блоків безпеки – ті ж вимоги, які він висував перед початком повномасштабного вторгнення в 2022 році і які він постійно повторював упродовж війни", – вказують експерти.

На їхню думку, "заява Путіна про те, що він відкритий до будь-яких "переговорів", які не ґрунтуються на тому, що фактично є беззастережною капітуляцією України, за своєю суттю вводить в оману".

"Заяви Путіна про його нібито "готовність до переговорів" таким чином переорієнтували міжнародний дискурс, щоб висвітлити, як Путіна, який не зацікавлений у дотриманні принципів Статуту ООН у своїй загарбницькій війні в Україні, не запросили на конференцію", – вважають фахівці Інституту вивчення війни.

15-16 червня Швейцарія приймає Глобальний саміт миру, у якому бере участь понад сотня учасників. Росії й Китаю серед них немає.

Президентка Швейцарії перед самітом наголосила, що в певний момент у майбутньому Росія має бути включена у мирний процес, а міжнародна спільнота, на думку Віоли Амгерд, може "підготувати ґрунт для прямих переговорів між сторонами, що воюють".

За день до конференції, 14 червня, російський президент Володимир Путін заявив, що Москва припинить вогонь і буде готова розпочати мирні переговори, коли Україна повністю виведе війська з Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей і заявить про відмову вступити до НАТО. Також, за його словами, Захід має скасувати санкції проти Москви.

У МЗС України заявили, що "всі озвучені Путіним ультиматуми вже багато разів лунали з Москви і спрямовані на те, щоби ввести в оману міжнародну спільноту". Українські дипломати зауважили, що показовим є час проголошення заяви Путіна, адже, «закидаючи такі сигнали в інформаційний простір напередодні Саміту миру в Швейцарії, Путін переслідує тільки одну мету: завадити участі лідерів і країн в цьому саміті".

Як повідомляв раніше Голос Америки, США на Саміті миру представляють віцепрезидентка Камала Гарріс та радник президента з питань нацбезпеки Джейк Салліван.

У суботу Камала Гарріс під час Саміту миру оголосила про надання Україні допомоги на суму 1,5 мільярда доларів. Йдеться про допомогу енергетичному сектору країни та її гуманітарній сфері.

“Ця війна залишається цілковитим провалом для [президента Росії Володимира] Путіна”, — сказала Гарріс під час зустрічі з Зеленським.

Гарріс запевнила: "Президенте Зеленський, Сполучені Штати поділяють Ваше бачення припинення цієї війни та припинення страждань українського народу".

Щодо заяв Путіна, вона додала: він закликає не до переговорів, а до капітуляції.

Видання The Guardian інформує, що Камала Гарріс проведе на саміті у Швейцарії “менше 24 годин”, а наступного дня, у неділю, США представлятиме радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван. Він візьме участь у зустрічах щодо створення робочих груп для повернення українських дітей з Росії та щодо енергетичної безпеки.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG