Спеціальні потреби

Камала Гарріс оголосила допомогу Україні від США на суму 1,5 мільярда доларів і назвала слова Путіна "закликом до капітуляції України"


Зустріч американської та української делегацій у Швейцарії. Фото Мирослави Гонгадзе.
Зустріч американської та української делегацій у Швейцарії. Фото Мирослави Гонгадзе.

Віцепрезидентка США Камала Гарріс під час Саміту миру у Швейцарії оголосила про надання Україні допомоги на суму 1,5 мільярда доларів. Йдеться про допомогу енергетичному сектору країни та її гуманітарній сфері.

Про це Камала Гарріс заявила у Швейцарії, де зустрілася з президентом України Володимиром Зеленським.

“Ця війна залишається цілковитим провалом для [президента Росії Володимира] Путіна”, — сказала Гарріс під час зустрічі з Зеленським.

Пакет у 1,5 мільярда доларів включає 500 мільйонів доларів нового фінансування енергетичної допомоги та перенаправлення 324 мільйонів доларів раніше оголошених коштів на аварійний ремонт енергетичної інфраструктури й інші потреби в Україні, повідомляє офіс віцепрезидентки.

Вона також оголосила про надання гуманітарної допомоги на суму понад 379 мільйонів доларів від Державного департаменту та Агентства США з міжнародного розвитку для допомоги біженцям та іншим людям, які постраждали від війни.

Гроші призначені для покриття продовольчих потреб, медичних послуг, житла, водопостачання, потреб санітарії та гігієни для мільйонів українців.

Президент України заявив, що Україна завжди прагнула миру, і цей саміт показує, що вона має у цьому підтримку своїх партнерів.

“Україна завжди вірила в силу дипломатії. Війна – це не наш вибір, це вибір Путіна. На сьогоднішньому Саміті миру ми зробимо все можливе, щоб почати шлях до справжнього миру через дипломатію. Допомога Сполучених Штатів у наближенні миру є справді життєво важливою”, – наголосив під час зустрічі з американською делегацією Зеленський.

У своєму виступі на пленарному засіданні Саміту Гарріс розповіла, що вперше зустрілася з президентом Зеленським у лютому 2022 року, за п’ять днів до того, як Росія вторглася в Україну.

"Того дня я виступила на Мюнхенській конференції з безпеки і чітко заявила, що Сполучені Штати Америки є непохитними прихильниками принципів, згідно з якими люди мають право обирати власну форму правління, нації мають право вибирати власні альянси, є невід’ємні права, які уряди мають захищати, верховенство права має плекатися, суверенітет і територіальна цілісність усіх держав мають поважатися, а національні кордони не можна змінювати силою", – сказала Гарріс.

"І майже через два з половиною роки я тут, щоб підтвердити відданість Сполучених Штатів цим принципам і нашу непохитну відданість підтримці народу України, коли він захищається від жорстокої агресії Росії", – додала вона.

Президенте Зеленський, Сполучені Штати поділяють Ваше бачення припинення цієї війни та припинення страждань українського народу
Камала Гарріс

Гарріс запевнила: "Президенте Зеленський, Сполучені Штати поділяють Ваше бачення припинення цієї війни та припинення страждань українського народу".

Щодо заяв Путіна, вона додала: він закликає не до переговорів, а до капітуляції.

А про підтримку України Америкою нагадала, що США підтримують Україну "не з милосердя, а тому, що це в наших стратегічних інтересах".

Видання The Guardian інформує, що Камала Гарріс проведе на саміті у Швейцарії “менше 24 годин”, а наступного дня, у неділю, США представлятиме радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван. Він візьме участь у зустрічах щодо створення робочих груп для повернення українських дітей з Росії та щодо енергетичної безпеки.

У публікації використано матеріали агенцій Reuters, AP.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG