Спеціальні потреби

Іспанія і Кіпр просять зовнішньої допомоги для своїх банків


Іспанія – одна з економічно найбільших країн єврозони – в понеділок звернулася з проханням про надання фінансової допомоги її банківській системі. Тимчасом Кіпр – одна з найменших країн єврозони – також шукає допомоги для своїх банків.

Прохання обох країн щодо зовнішньої допомоги для банківських систем започаткувало тиждень непевності в час, коли лідери сімнадцяти країн, що належать до єврозони, готуються до саміту Європейського Союзу в Брюсселі в четвер і п’ятницю.

Іспанія просить допомогу на суму щонайменше 125 мільярдів доларів для банків, які втратили гроші на ризиковних позиках для покупців нерухомості. Однак міністр зкордонних справ Іспанії Хосе Мануель Гарсія Маргальо заявив, що деталі допомоги будуть визначені пізніше, включно з тим, чи позики поверне іспанський уряд чи самі банки.

Тимчасом компанія фінансових послуг Фітч стала третьою фірмою, яка понизила фінансовий статус Кіпру до найнижчого рівня. Європейський дипломат заявив, що Кіпр насамперед проситиме Росію позичити йому шість мільярдів доларів для своїх банків, після чого шукатиме більше допомоги від країн єврозони.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG