Спеціальні потреби

Ціни на нафту падають


Американські водії задоволено спостерігають як падають ціни на пальне на заправках. Але економісти кажуть, що надто радіти не варто. Основна причина падіння цін –
уповільнення світової економіки, вважає експерт Американського інституту нафти Райола Догер:

«Європейська економіка ослабла. Також не виправдалися сподівання щодо темпів економічного зростання в Сполучених Штатах. Сповільнив ріст Китай».

Уповільнення економічного зростання веде до зменшення споживання нафти. А в країнах, економіка яких залежить від експорту чорного золота, падіння ціни навіть на долар означає втрату мільярдів доларів прибутку. Експерти кажуть, що ціна на нафту у 82 долари, якою вона є сьогодні, усе ще означає, що її видобуток залишається високоприбутковим. Але деякі передбачають, що ціна продовжуватиме падати і далі.

Ще один фактор, який тягне ціну на нафту вниз – обмінний курс долара до євро. Оскільки долар відносно до євро росте, а ціна на нафту визначається в доларах, то вона знижується. Але є фактори, які можуть навпаки – сприяти зростанню ціни на нафту, каже Райола Догер:

«Існує стільки невизначеності. Сезон ураганів може вплинути певним чином. Як Іран прореагує на санкції? Як це відіб’ється на ринку?»

Для Сполучених Штатів ситуація може різко змінитися, якщо буде побудований нафтопровід, яким нафта постачатиметься з Канади до американських нафтопереробних заводів на півдні. Це створить нові робочі місця і зменшить залежність від нестабільного Близького Сходу. Побудова трубопроводу сприятиме стабілізації світової ціни на нафту, переконаний Райола Догер:

«Оскільки ми матимемо більше нафти зі стабільного регіону, зросте впевненість щодо постачання, і це впливатиме на світову ціну на нафту. Що більше нафти постачається політично стабільними країнами, то краще це для світової економіки».

Певним чином, на ціну нафти впливає і розвиток альтернативних джерел енергії, а також виробництво більш економічних автомобілів. В Китаї, де споживання нафти зростало найшвидшими темпами, попит на пальне стабілізується. Це пов’язано з тим, що падіння рівня споживання на Заході уповільнює виробництво в Китаї та інших азійських країнах. Але загалом у світі споживання пального продовжує зростати. Щодня на планеті споживається на понад мільйон барелів нафти більше, ніж в цей же час минулого року.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG