Спеціальні потреби

Регіональний парламент проголосив незалежність Каталонії


Каталонці вітають проголошення незалежності
Каталонці вітають проголошення незалежності

Регіональний парламент Каталонії проголосив незалежність від Іспанії. Це сталося всупереч волі іспанського уряду, який готується перебрати прямий контроь над регіоном.

Хоча декларація насправді є символічним жестом, тому що цього кроку не визнає ні Іспанія, ні міжнародна громадськість, вона загострює політичну кризу, найсерйознішу за останні чотири десятиліття.

У відповідь на рішення каталонських законодавців прем’єр-міністр Маріано Рахой негайно закликав до спокою і заявив, що верховенство права буде відновлено.

У рішенні каталонських сепаратистів сказано, що Каталонія становить незалежну, суверенну і соціал-демократичну державу. Вони закликали інші країни та установити визнати це.

Регіональний парламент також заявив, що хоче відкрити розмови з Мадридом про співпрацю і встановити нову республіку.

«Це не буде легким, це не буде вільним, не зміниться протягом одного дня. Але немає альтернативи процесові в напрямку Каталонської Республіки, сказала Марта Ровіра під час дебатів перед остаточним голосуванням.

Після дебатів законодавці Народної партії, соціалісти і Партія громадян вийшли із залі парламенту.

Партії, які підтримали незалежність і крайньо ліва Подемос (Ми можемо), у таємному голосуванні винесли рішення проти будь-якої спроби з боку центрального уряду звинуватити їх у кримінальному злочині. За голосувало 70, проти 10 законодавців.

Каталонського лідера Карлеса Пучдемонта, коли він вийшов з палати, привітали окриками «президент».

Тимчасом у Мадриді Сенат Іспанії готується схвалити статтю 155-ту, яка дозволяє центральному уряду перебрати контроль над автономним регіоном.

«Ми опинилися перед викликом, безпрецедентним у нашій недавній історії, сказав прем’єр-міністр Маріано Рахой, який зайняв безкомпромісну позицію щодо кампанії Каталонії відокремитись від Іспанії». Передбачається, що пізніше він скличе кабінет для прийняття заходів сепаратистів. Це може включати усунення регіонального уряду і підпорядкування каталонської поліції. Але важко передбачити, якою буде реакція державних службовців і поліції.

На референдумі 1 жовтня більшість каталонців підтримала незалежність, але в голосуванні взяло участь лише 43% людей з правом голосу.

Референдум і проголошення незалежності Каталонії викликало поділ як у самому каталонському супільстві, так і серед європейських лідерів, які побоюються сепаратистських настроїв на континенті. Каталонія – найбагатший регіон Іспанії, але його населення має багато історичних претензій до Мадрида, які були загострені під час диктатури Франко, коли переслідувались мова, культура і політичні прагнення регіону.

Дивіться також: Криза в Іспанії: З якими проблемами зіштовхнулись українці в Каталонії?

Криза в Іспанії: З якими проблемами зіштовхнулись українці в Каталонії? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:38 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG