Спеціальні потреби

У Каталонії відбудуться вибори нових місцевих органів влади


Жінка з іспанським прапором дивиться на величезний прапор Каталонії
Жінка з іспанським прапором дивиться на величезний прапор Каталонії

На екстреному засіданні в суботу уряд Іспанії вирішив усунути від влади автономний уряд Каталонії і провести там нові вибори, кажучи, що він змушений вдатися до цього кроку, щоб запобігти здійсненню планів про незалежність.

Плани уряду прем’єр-міністра Іспанії Маріано Рахоя мусять ще бути схалені Сенатом країни. Мадридський уряд намагається врегулювати найсерйознішу кризу в Іспанії за останні 40 років, але ризикує, що це може викликати гнівну реакцію з боку прихильників незалежності Каталонії, які планують влаштувати вуличні протести.

Прем’єр Рахой заявив на прес-конференції, що економіка Каталонії, на яку припадає п’ята частина ВВП країни, уже в поганому стані з приводу стремління до незалежності.

Це перший раз з часу повернення Іспанії до демократії з кінця 1970-х років. Уряд Іспанії на основі конституції перебере контроль над регіоном і правитиме прямо з Мадрида. Пряме правління включатиме повний контроль над поліцією, фінансами і громадськими ЗМІ. Права регіонального партаменту також будуть обмежені. Рахой заявив, що він не має наміру скористатися спеціяльними повноваженнями на довше, ніж шість місяців, і скличе регіональні вибори, коли ситуація повернеться до «нормального» стану.

Голосування Сенату в цьому питанні заплановане на 27 жовтня.

Прем’єр-міністр Рахой наполягає, що каталонський лідер Карлес Пучдемонт, у заходах щодо незалежності, порушив кілька законів, включно з проведенням 1 жовтня референдумом щодо незалежності, який центральний уряд визнав незаконним.

Рух за незалежність Каталонії зустрівся з рішучою опозицією з боку решти Іспанії, вніс поділ у саме каталонське суспільтво і викликав перспективи довгих вуличних протестів.

Головна опозиційна партія в країні – соціалістична – підтримала позицію уряду. Також король Феліпе підтримав прем’єр-міністра, і в п’ятницю сказав: «Каталонія є і залишиться частиною Іспанії».

Проте організації захисту прав людин піддали критиці спроби поліції придушити референдум у справі незалежності Каталонії.

Каталонські автономні органи влади заявили, що приблизно 90% учасників референдуму голосували за незалежність, але в голосуванні взяло участь лише 43% громадян з правом голосу. Решта залишилася вдома.

Дивіться також: Вторинне використання будівельних відходів: як це працює у США

Вторинне використання будівельних відходів: як це працює у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

XS
SM
MD
LG