Спеціальні потреби

Прем’єр Іспанії висунув Каталонії ультиматум щодо питання незалежності


Населення Барселони з іспанськими і каталонськими прапорами відзначає національний день «Dia de la Hispanidad»
Населення Барселони з іспанськими і каталонськими прапорами відзначає національний день «Dia de la Hispanidad»

Іспанія відзначає щорічний національний день для вшанування прибуття Христофора Колумба до Америки. Однак цього року відзначення затьмарені найбільшою політичною кризою з часу невдалої спроби державного перевороту у 1981 році.

Іспанці, які вийшли на вуличці міст, помахували національними прапорами, тоді як прихильники єдності країни використали військовий парад для підкреслення єдності перед лицем кроків Каталонії для проголошення незалежності.

Наміри багатого регіону відокремитися від решти Іспанії, спричинили найбільшу політичну кризу від часу спроби військового перевороту у 1981 році.

Прем’єр-мінінстр Маріано Рахой висунув у середу ультиматум президенту Каталонії Карлесу Пудждемонту, щоб він до понеділка з’ясував, чи він офіційно проголосив незалежність Каталонії, яка розташована в північно-східному районі країни. Якщо Пудждемонт підтвердить, що він дійсно проголосив незалежність Каталонії, тоді Рахой обіцяв ввести в дію статтю 155 іспанської конституції про тимчасове припинення часткової автономії Каталонії і запровадить пряме правління.

На референдумі, що відбувся 1 жовтня, більшість каталонців проголосувала за відокремлення від Іспанії. У вівторок Пудждемонт проголосив незалежність Каталонії, але у промові до регіонального парламенту заморозив на кілька днів це рішення для проведення переговорів між сепаратистами і мадридським урядом.

На карту поставлено дуже багато. Якщо Каталонія відокремиться, Іспанія може втратити 20% економічного виробництва і понад 25% свого експорту.

Високопоставлений викладач і спеціаліст іспанської каталонської мов та культур в австралійському Університеті імені Монаша Стюарт Кінґ заявив «Голосу Америки», що коли Пудждемонт офіційно не зробить чергових заходів щодо незалежності Каталонії, тоді політична партія, яка входить до його коаліційного уряду, може відмовитися його підтримати, що спричинить розпад парламентської коаліції.

Дивіться також: Чи вдалося українським виробникам озброєння налагодити стосунки у Вашингтоні? Інтерв'ю із генеральним директором "Укроборонпром"

XS
SM
MD
LG