Спеціальні потреби

Мадрид вимагає ясності щодо декларації про незалежність Каталонії


Прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой
Прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой

Прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой заявив у середу, що він хоче пояснення від лідерів автономної Каталонії про те, чи вони проголосили незалежність від Іспанії, чи ні.

У промові після екстреного засідання кабінету мінінстрів для обговорення стремління каталонців до незалежності, Рахой сказав, що таку ясність вимагає стаття іспанської конституції, яка дозволила б уряду тимчасово припинити автономію Каталонії.

Наради в середу відбулися наступного дня після того, як каталонський лідер Карлес Пудждемонт символічно проголосив незалежність і поки що припинив будь-які офіційні кроки на корсить пошуків діалогу з мадридським урядом.

Представник уряду Рахоя заявив, що не може бути діалогу, якщо каталонські лідери вирішили, що вони хочуть відокремлення від Іспанії.

«Уряд відкидає не виражену словами декларацію незалежності Каталонії», заявив представник уряду.

У вівторок ввечері Пудждемонт заявив: Сьогодні я приймаю мандат Каталонії як незалежної країни у формі республіки».

Звертаючись до велелюдного натовпу в каталонському парламенті, він також сказав: «Виборчі урни (тобто референдум) підтримали незалежність, і це єдина мова, яку ми розуміємо. Ми пропонуємо припинити чинність декларації про незалежність, щоб розпочати діалог у найближчих тижнях». Він посилався на суперечливий плебісцит від першого жовтня, який іспанський уряд і конституційний суд визнали незаконним.

Експерти кажуть, що промова Карлеса Пудждемонта, у якій він звинуватив Мадрид у відмові вести переговори в минулому і піддав критиці іспанський уряд у переслідуванні сепаратистів, загострить політичну кризу, найнебезпечнішу, що її пережила Іспанія з часу невдалого державного перевороту у 1981 році.

Дивіться також: Північнокорейські хакери, ймовірно, викрали секретні документи південнокорейських військових

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG