Спеціальні потреби

Каталонія не бажає відмовитися від декларації про незалежність


Бельгійські депутати Європейського парламенту з каталонським прапором
Бельгійські депутати Європейського парламенту з каталонським прапором

Каталонія у вівторок відмовилася від скасування декларації про незалежність. У відповідь на це іспанський уряд погрожує передати Каталонію у четвер під пряме правління Мадрида. Місцевий уряд Каталонії відкинув крайній термін, який встановив для сеператистів прем’єр-міністр Маріано Рахой.

У понеділок Верховний суд Іспанії запроторив до в’язниці голів двох головних каталонських сепаратистських угруповань, розпочинаючи слідство в справі їх причетності до ймовірного підбурювання до бунту. У відповідь на це каталонський уряд звинуватив центральну владу в тому, що вона тримає «політичних в’язнів», а лідер Каталонії Карлес Пуджемонт у «Твітері» заявив: «Сумно, але в нас знову є політичні в’язні».

Це був натяк на військову диктатуру часів Франсіско Франко, коли систематично переслідувалась каталонська культура і мова. Багато іспанців ще пам’ятають фашистську диктатуру.

Навряд, чи слова міністра юстиції Рафаеля Катали переконають багатьох, що ув’язнення лідерів Національної асамблеї Каталонії, це юридичне, а не політичне рішення.

Прихильники єдності Іспанії і сепаратисти в Каталонії висловлюють свої симпанії за допомогою прапорів, а також участю в багатолюдних вуличних протестах.

У столицях європейських країн із занепокоєнням дивляться на події в Каталонії. Іспанська влада звинувачує деяких каталонських політиків у підривній діяльності. Європейці приголомшені діями іспанської поліції проти прихильників незалежності Каталонії.

Референдум щодо незалежності спричинив чимале замішання в економіці регіону. Провідний інвестор в економіку Каталонії компанія Volkswagen, заявив, що його філіал Seat вирішив відстрочити повідомлення про нову модель автомобіля. Вся увага тепер зосереджена на політичному майбутньому Каталонії, що матиме великий вплив на економіку.

Дивіться також: Як австрійські вибори можуть вплинути на Україну?

Як австрійські вибори можуть вплинути на Україну? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00
XS
SM
MD
LG