Спеціальні потреби

Вибори у Південній Кароліні можуть стати вирішальними для республіканців


Боротьба за право представляти Республіканську партію на виборах президента США у листопаді цього року входить у вирішальну фазу. Під час голосування у суботу, виборці Південної Кароліни можуть згуртувати свою партію навколо єдиної кандидатури.

На передодні виборів єдиного кандидата на президентські вибори від республіканців, у Південній Кароліні коло претендентів звузилось до чотирьох. Губернатор штату Техас Рік Перрі зрозумів, що немає шансів на перемогу і зняв свою кандидатуру. У прощальній промові він закликав своїх прихильників підтримати Ньюта Ґінґріча, колишнього спікера Палати представників Конгресу США.

«Я вважаю Ньюта консерватором, який здатний змінити нашу країну. У нас були розбіжності, які виявилися під час кампанії. Ньют - не ідеальна людина, але ж хто з нас ідеальний?» поставив риторичне запитання Рік Перрі.

Про те, що Ґінґріч не ідеальний нагадала його друга дружина Меріен. У телевізійному інтерв’ю вона стверджує, що свого часу Ньют просив її погодитися на вільний шлюб. Мовляв, таким чином він хотів залишатися одружений і продовжувати роман з коханкою, яка згодом стала його третьою дружиною. Сам кандидат категорично заперечує це звинувачення. Однак, хоча його рейтинги у Південній Кароліні зростають, заява колишньої дружини відвернула від Ґінґріча певних консервативних виборців.
Так мешканець штату Кіт Боен говорить, що цей інцидент змінив його симпатії, хоча йому дуже подобається Ньют Ґінґріч.

«Я збираюсь голосувати так, як підказує моя совість. Звичайно, ніхто не ідеальний, але принаймні Рік Санторум мислить приблизно так як я, коли мова йде про сімейні цінності», каже Кіт.

Колишній сенатор від штату Пенсильванія Рік Санторум, Ньют Ґінґріч та конгресмен з Техасу Рон Пол усі борються за голоси консервативних виборців. Адже від здатності притягнути цю групу населення Південної Кароліни залежить доля виборів у цьому штаті, вважають експерти. Вважається, що консерватори не долюблюють нинішнього лідера перегонів, колишнього губернатора штату Массачусетс, бізнесмена Мітта Ромні. Однак, професор Американського університету Дженіфер Лолес вказує, що під час виборів у попередньому штаті, Ромні підтримали виборці консервативних поглядів і він має усі шанси завоювати їх симпатії і у Південній Кароліні, а відтак і номінацію.

«Ромні підтримали консервативні республіканці у Нью-Гемпширі. До перемоги його привели не лише помірковані виборці. Якщо його підтримають консерватори Південної Кароліни, це означатиме, що республіканці починають гуртуватися навколо нього і у нього буде практично неможливо відібрати номінацію»,
переконана професор.

І дійсно за останні 30 років той, хто перемагав на попередніх виборах у Південній Кароліні, завжди у підсумку здобував право представляти Республіканську партію на виборах президента Сполучених Штатів.

XS
SM
MD
LG