Спеціальні потреби

Акулам біля узбережжя Китаю загрожує зникнення


Активісти намагаються привернути увагу мешканців та влади Гонконгу до проблеми зникнення акул
Активісти намагаються привернути увагу мешканців та влади Гонконгу до проблеми зникнення акул

Акулам загрожує вимирання через

У Китаї акулячі плавники вважалися вишуканим делікатесом ще з часів династії Мін. Саме тоді, понад 400 років тому імператор зажадав приготувати йому цю страву. Проте у результаті безвідповідального і варварського вилову риби акулам загрожує все більша небезпека. У неділю в Гонконгу активісти вирішили привернути увагу громадськості до цієї та інших екологічних проблем.

У цей день понад 150 активістів, незважаючи на страшну спеку, зібралися, щоб вручити новому главі уряду Гонконгу Леунг Чунь-Іну свою петицію, в якій вони вимагають заборонити використання акулячих плавників на офіційних урядових бенкетах.

За словами Речел Вікерстафф з гонконгського Фонду захисту акул, на долю цього міста припадає більше половини глобального обсягу торгівлі акулячими плавниками – на суму в понад 500 млн доларів США в рік.

«Наша мета – хоча б якось привернути увагу громадськості до того, чого ми намагаємося досягти, і повідомити Леунг, чому йому слід звернути увагу на цю проблему».

Акули в певній мірі захищені міжнародною Конвенцією з торгівлі видами тварин, що знаходяться під загрозою знищення (CITES). Однак, за підрахунками Вікерстафф, щороку в світі знищується до 70 мільйонів акул, тільки лише для того, щоб задовольнити зростаючий попит на акулячі плавники серед китайських споживачів, чий добробут продовжує зростати.

«Влада Гонконгу ховається за цією конвенцією, яка досить неефективна. CITES встановлює обмеження щодо міжнародної торгівлі лише трьома видами акул. Однак, за даними Міжнародного природоохоронного союзу, налічується більше 100 видів акул, що знаходяться під загрозою або на межі знищення».

Сьогодні суп з акулячих плавників, що вважається символом статусу і достатку, подається на ділових бенкетах, на весіллях та інших урочистих застіллях. Залежно від якості, тарілка такого супу може коштувати більше 100 доларів, а роздрібна ціна на спинний плавник одного з найцінніших видів – китової акули – може досягати 20 000 доларів.

Захисники природи б'ють на сполох, заявляючи, що знищення цих хижаків вищого порядку негативно впливає на екосистему світового океану. Разом з тим, екологи зазначають деякі поліпшення. Молоді китайці все більше байдуже ставляться до делікатесів з акулячих плавців.

Ніна Уіттакер, студентка одного з діючих у Китаї міжнародних університетів, каже, що справа навіть не в охороні природи, а в тому, наскільки варварські методи використовують рибалки.

«Акулу витягують на палубу, відрізають плавники, а потім ще живу рибу викидають за борт. Вона не може плавати без плавників, так що це болюча смерть... Гори плавників і сотні тисяч трупів акул в морі».

Гері Стоукс з організації «Sea Shepherd», що займається охороною морської фауни, каже, що через високу вартість акулячих плавників торгівлю цим товаром можна прирівняти до торгівлі наркотиками або зброєю. Нещодавно Стоукс зняв на відео торговців рибою в Гонконгу, які висушують тисячі плавців прямо на вулиці.

Продовжуючи чинити тиск на владу Гонконгу, в найближчі тижні захисники природи мають намір вручити Леунг заяву 40 відомих вчених зі всього світу. У цій заяві будуть викладені екологічні аргументи на користь встановлення заборони на торгівлю акулячими плавниками.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG