Спеціальні потреби

Сербія збільшила винагороду за видачу Младича до 14 мільйонів доларів.


Колишній лідер боснійських сербів генерал Ратко Младіч.
Колишній лідер боснійських сербів генерал Ратко Младіч.

Сербія знаходиться під сильним міжнародним тиском із домаганнями заарештувати колишнього військового лідера боснійських сербів Ратка Младича. В зв’язку з цим сербський уряд збільшив винагороду за відомості про його місцеперебування до 14 мільйонів доларів. Попередня винагорода Белграду становила лише 1,4 мільйона доларів.

Європейський Союз поставив перед Белградом вимогу про арешт колишнього генерала Младича, як передумову вступу Сербії до ЄС.

Міжнародний трибунал ООН у справах колишньої Югославії в Гаазі звинувачує Ратка Младича у вбивстві в 1995 році щонайменше 8 тисяч мусульман чоловічої статі у Сребрениці та в знищенні близько 10 тисяч людей під час облоги боснійської столиці Сараєво у 1992-1995 роках.

Головний прокурор Міжнародного трибуналу ООН заявив минулого місяця, що Сербія мусить прикласти більше зусиль для того, щоб заарештувати Младича, який переховується від 1995 року – тобто від часу закінчення громадянської війни у Боснії і Герцеговині.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG