Спеціальні потреби

Українські сепаратисти відмовляються відпускати спостерігачів до скасування санкцій


В’ячеслав Пономарьов
В’ячеслав Пономарьов
Самопроголошений мер Слов’янська у вівторок заявив, що готовий обговорювати з Заходом питання про звільнення затриманих спостерігачів тільки за умови, що Євросоюз скасує санкції проти лідерів сепаратистів.

Український уряд оголосив, що у нього є план по звільненню військових спостерігачів, яких затримали минулого тижня сепаратисти, які стверджують, що серед них був шпигун. Київ висловив надію, що спостерігачі скоро опиняться на волі, не уточнивши подробиць плану.

У новий список осіб, що піддалися санкціям ЄС, включені двоє лідерів сепаратистського руху на сході України: керівник так званої «Донецької народної республіки» Денис Пушилін та Андрій Пургин. В’ячеслав Пономарьов, який де-факто є мером Слов’янська, заявив в інтерв’ю агентству «Інтерфакс», що введення санкцій проти Пушиліна і Пургина «не сприяє діалогу».

«Ми відновимо діалог за статусом військовополонених, тільки коли Європейський Союз скасує санкції», – заявив Пономарьов, відповідаючи на запитання про долю спостерігачів, які приїхали в Україну від Організації з безпеки і співробітництва в Європі.

«Якщо вони не знімуть санкції, ми заблокуємо доступ в регіон представникам ЄС, і вони не зможуть до нас дістатися. Я нагадую про це нашим гостям з ОБСЄ», – сказав Пономарьов.

Тим часом у Києві заступник міністра закордонних справ України Данило Лубківський заявив на прес-конференції, що Україна «розробила чіткий план по звільненню заручників. Подробиць про цей план він не повідомив.

«Я вважаю, що для того, щоби мир не рухався назад у минуле – до залізної завіси, холодної війни – потрібно проводити переговори», – заявив кандидат у президенти України Юрій Бойко, який займав пост віце-прем’єра країни за правління Віктора Януковича.

Євросоюз ввів економічні та візові санкції проти 15 громадян Росії і України у відповідь на анексію Криму і підтримку сепаратистської кампанії в Україні з боку Москви.

Москва наполягає, що не грає ніякої ролі в протестному русі на сході України, а проросійські демонстранти захопили адміністративні будівлі, щоб привернути увагу до своїх побоювань з приводу можливого порушення прав російськомовного населення новим прозахідним урядом.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG