Спеціальні потреби

Росія під огнем критики в Раді Безпеки ООН


Представник РФ Віталій Чуркін в Раді Безпеки ООН
Представник РФ Віталій Чуркін в Раді Безпеки ООН
Західні країни звинуватили Москву в порушенні суверенітету України. Москва звинуватила Київ у провокаціях в Криму

Теxт: Криза в Україні став предметом дискусії в Раді Безпеки ООН. Також у середу генеральний секретар ООН попрямував в Москву в спробі знайти дипломатичне вирішення в ході переговорів з президентом Росії Володимиром Путіним, які заплановані на четвер.

У ході першого засідання Ради Безпеки щодо України після недільного референдуму в Криму з питання про приєднання до Росії, члени ради в різких тонах засудили поспішно організоване голосування, за яким спостерігали тисячі російських військовослужбовців.

Посол США в ООН Саманта Пауер заявила, що причиною кризи послужив не захист прав росіян, як стверджує Москва, а бажання Росії змінити кордони і включити Крим до своєї території.

«Сполучені Штати відкидають військову інтервенцію Росії і захоплення території в Криму, – сказала Пауер. – Ці дії порушують суверенітет і територіальну цілісність України, власні угоди Росії зобов’язуючого характеру, міжнародне право, і виражену волю більшості членів цієї ради, а також букву і дух Статуту ООН».

«Злодій може вкрасти власність, але це не означає, що право власності переходить до нього», – заявила американський дипломат.

Посол Великобританії в ООН Марк Лайалл Ґрант заявив, що Росія анексувала частину суверенної, незалежної держави з використанням військової сили.

«Постійний представник Росії говорив, що цей процес відповідає міжнародному законодавству, проходить без зовнішнього втручання і демократичним шляхом. Складно визначити, котре з цих трьох тверджень є найбільшою брехнею», – сказав він.

«Злодій може вкрасти власність, але це не означає, що право власності переходить до нього», – заявила американський дипломат.
Посол Франції Жерар Аро піддав критиці російські пропозиції з розв’язання кризи.

«Пропозиція Російської Федерації – проста: що моє, то моє. Крим мій. А тепер ми можемо поговорити про ваше, тобто про суверенітет України. Ось у чому полягає пропозиція Росії», – сказав Аро.

Посол Росії в ООН Віталій Чуркін відкинув звинувачення, що у вівторок російські військовослужбовці застрелили українського солдата в Севастополі. За його словами, Київ спланував цю провокацію, щоб дати розпорядження своїм військам відкривати вогонь по російських солдатах.

«Сьогодні деякі колеги говорили про напад на українську базу, ще раз кажу: ніякого нападу не було. Російських солдатів навіть поруч не було. Стояли неозброєні, тільки в бронежилетах люди, що служать у силах самооборони», – заявив російський дипломат.

Чуркін також звинуватив помічника генерального секретаря ООН з прав людини Івана Симоновича в тому, що він дав «односторонню і пригладжену» оцінку ситуації з правами людини в Україні за підсумками свого дев’ятиденного візиту в цю країну.

Симонович заявив Раді Безпеки, що хоча окремі випадки образ та нападів на росіян мали місце, вони «не носили поширеного або системного характеру». Симонович сказав , що група із 34 спостерігачів починає роботу в Україні.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун у середу вилетів до Москви. У четвер у нього запланована зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним, після чого він відправиться в Україну для зустрічі з представниками тимчасового керівництва країни в п’ятницю.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG