Спеціальні потреби

Республіканець Санторум удруге змагатиметься за Білий дім


Рик Санторум (2012)
Рик Санторум (2012)

Колишній американський сенатор Рик Санторум розпочинає другу кампанію за Білий дім, приєднуючись до ряду претендентів на кандидата в президенти від Республіканської партії.

Санторум, якому 57 років, офіційно повідомить про це на заводі у Пенсильванії, штаті, який він представляв як у Палаті представників, так і в Сенаті протягом кількох років від 1991 до 2007-го, коли він програв у змаганні за переобрання до Сенату.

Санторум не був популярним кандидатом у час, коли він прозпочинав своє перше змагання за право бути республіканським кандидатом у 2012 році, але заскочив політичних спостерігачів, коли на важливому партійному кокусі у штаті Айова невеликою більшістю здобув перемогу над Міттом Ромні, притягаючи підтримку до свого сильного соціального консерватизму. Санторум продовжував кампанію, здобуваючи підтримку учасників кокусів і партійних виборів у ще десятьох штатах, але втратив рушійну силу на користь Ромні, якого вкінці республіканці обрали своїм кандидатом.

Незважаючи на сильну підтримку у 2012 році, тепер йому доведеться змагатись з понад десятьма кандидатами, які або вже повідомили про свої президентські амбіції, або зроблять це в найближчому майбутньому, такими як Джеб Буш, Майк Гакабі, Ренд Пол, Марко Рубіо, Тед Круз чи Бен Карсон, які не поступаються йому соціальним консерватизмом.

Рик Санторум є одним з політиків, які піддають гострій критиці позицію адміністрації Барака Обами щодо України. Торік він заявив, що Обама недостатньо рішуче реагує на дії Росії в Україні:

«Найбільшим досягненням у ядерному роззброєнні з часів «холодної війни» було те, що Україна позбулася своєї ядерної зброї в обмін на те, що ми сказали, що будемо захищати її територіальну цілісність. Якщо президент хоче ядерного роззброєння, він не може зрадити людей, які відмовились від цієї зброї».

XS
SM
MD
LG