Спеціальні потреби

"Огидно та жахливо". Білий дім про розслідування FT, як Кремль передає на усиновлення викрадених українських дітей


"Ми знаємо про нові повідомлення, що російська влада розміщує списки викрадених українських дітей на російських сайтах усиновлення. Це огидно і жахливо", – заявив радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван. Фото: REUTERS/Elizabeth Frantz
"Ми знаємо про нові повідомлення, що російська влада розміщує списки викрадених українських дітей на російських сайтах усиновлення. Це огидно і жахливо", – заявив радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван. Фото: REUTERS/Elizabeth Frantz

Білий дім має "нові та достовірні повідомлення про те, що російська влада розміщує списки викрадених українських дітей на російських сайтах усиновлення".

Про це заявив радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван, посилаючись на чергове журналістське розслідування на цю тему.

"Це огидно і жахливо. Ці українські діти зі своїми родинами мають бути в Україні. Росія веде війну не тільки проти українських військових, а й проти українського народу", – наголосив високопосадовець у своїй заяві.

Деяким українським дітям, яких пропонують на усиновлення, росіяни змінюють імена та приховують інформацію, що вони з України, заявляє Салліван, посилаючись на розслідування, яке провів британський діловий часопис The Financial Times (FT).

“Після початку повномасштабного вторгнення в Україну військовослужбовці російських військ та інші російські офіційні особи депортували до Росії сотні тисяч українських цивільних, у тому числі дітей, яких насильно розлучили зі своїми родинами”, – заявив Салліван.

Він нагадав заяву президента Джо Байдена, що “Росія вчиняє в Україні воєнні злочини та злочини проти людяності”.

“Ми будемо продовжувати підтримувати український народ, допомагаючи йому захищатися від варварської загарбницької війни Росії”, – сказав Салліван.

Дітям з України змінюють ідентичність та віддають на усиновлення – FT

Журналісти FT ідентифікували та знайшли чотирьох українських дітей на сайті, пов’язаному з російським урядом, usynovite.ru.

Використовуючи інструменти розпізнавання зображень, публічну інформацію, та після розмов з українськими посадовцями та родичами дітей, журналісти з'ясували, що принаймні одна дитина з України на сайті мала нове російське ім’я та інший вік, що відрізняється від даних в українських державних документах.

Інша дитина зображена з російським варіантом українського імені. Про українське походження жодного з дітей не згадується.

За даними FT, цих дітей викрали з інтернатів та розлучили з їхніми офіційними опікунами та родичами, майже всі вони походять з регіонів на півдні та сході України. У РФ вони опинилися в Тульській та Оренбурзькій областях та в окупованому Росією Криму.

“Ці висновки доповнюють зростаючу кількість доказів, які, на думку Міжнародного кримінального суду, українських урядовців та юридичних експертів вказують на ймовірні воєнні злочини та злочини проти людяності, скоєні Росією”, – мовиться у статті Financial Times.

Як повідомляв Голос Америки, численні міжнародні розслідування підтверджують, що Росія проводить депортацію українських дітей на свою територію під приводом гуманітарної допомоги.

Згідно з міжнародним законодавством, це є воєнним злочином, і президент Росії Володимир Путін та так звана уповноважена у справах дітей Марія Львова-Бєлова звинувачені прокурором Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі у їхньому скоєнні. У березні 2023 року МКС видав ордер на їхній арешт.

За даними українського уряду, зібраними на сайті «Діти війни», до Росії було депортовано понад 19 500 дітей.

Львова-Бєлова 31 липня 2023 року заявила, що з початку повномасштабного вторгнення до Росії було вивезено 700 тисяч українських дітей.

Досі в Україну вдалося повернути лише близько 400 вивезених у Росію дітей.

Дивіться також:

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG