Спеціальні потреби

Попри регулярні торнадо американці не вживають елементарних заходів безпеки


Американці не готують будинки до торнадо
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Американці не готують будинки до торнадо

Мешканці штату Оклагома намагаються прийти до тями після низки нищівних торнадо, що майже стерли з поверхні землі цілі містечка та забрали життя принаймні 24 осіб з яких 10 - діти. Найбільше постраждало поселення Мор, що у передмісті Оклагома-Сіті. Селище опинилося на шляху торнадо вже четвертий раз за останні 14 років. Однак, незважаючи, на велику небезпеку природних катаклізмів у цьому регіоні місцева влада, принаймні дотепер, не вимагала будівництва сховищ.

Торнадо пронеслося через Мор зі швидкістю 400 кілометрів на годину, перетворивши частину селища на суцільну руїну. Єдиний спосіб врятуватися від такої стихії, перечекати у сховищі чи у спеціально укріплених за допомогою сталі та бетону кімнатах. Альфредо Коралес з родиною та сусідом знайшов притулок у невеликому сховищі:

«Ми з сусідом тримали двері, вітер дув з такою силою що виривав їх».

Скай Строгол побачивши торнадо, разом з другом побіг до сусіда, який мав підземне сховище:

«Двері були зачинені зсередини, як тільки нас впустили і за нами зачинились двері, нас накрив шторм».

Леслі Чапмен Гендерсон очолює неприбуткову організацію «Альянс за безпечні будинки». Вона пропагує будівництво кімнат безпеки, адже, як вона розповідає, не всюди можна побудувати підземне сховище:

«Кімната безпеки – це укріплена кімната у помешканні, яка пройшла усі перевірки і може витримати натиск вітру та різних уламків. Ми вже чули розповіді людей, які врятувалися завдяки таким кімнатам».

Під кімнату безпеки можна переробити комору, ванну або ж гараж. За словами Леслі, хоча існують будівельні правила, які вимагають аби конструкція витримувала натиск сильного вітру, їх не завжди дотримуються. А у Морі лише 10% помешкань мають сховища чи укріплені кімнати. Будівництво під землею тут ускладнює глиняний ґрунт та вода, що знаходиться близько до поверхні. Однак, експерти стверджують, що сучасні технології дозволяють це зробити.
Кімната безпеки – це укріплена кімната у помешканні, яка пройшла усі перевірки і може витримати натиск вітру та різних уламків. Ми вже чули розповіді людей, які врятувалися завдяки таким кімнатам.
Леслі Чапмен Гендерсон

Леслі каже, що потрібно мати будівельні стандарти та кімнати безпеки.

Мор розташований у регіоні, який називають «алея торнадо», де це природнє явище виникає постійно. У 1999 році торнадо пройшли через місто і залишили пособі не менше шкоди, ніж цим разом. У 2003 та 2010 роках місто знову опинялося на шляху стихії. Однак, висновків місцева влада не зробила. Ні в одній із двох зруйнованих цим разом шкіл не було сховища, в результаті, каже Леслі, загинули діти:

«Я думаю ми повинні приділити увагу школам і запровадити мінімальні стандарти, та завжди мати укріплене приміщення в школі. Ця трагедія вчить нас, що це найважливіша інвестиція».

У місті з населенням 56 тисяч людей стихія зруйнувала понад 12 тисяч будинків і, так чи інакше, заторкнула життя 33 тисячі мешканців. За попередніми оцінками, матеріальна шкода складає 2 мільярди доларів. Мер містечка обіцяє, що цим разом запровадить закон, який вимагатиме обов’язкову побудову сховищ у нових будинках.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG