Спеціальні потреби

Саакашвілі: з болем спостерігаю за тим, що відбувається в Грузії


Колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі
Колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі

В середу у Вашингтоні на форумі Інституту Катона колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі заявив, що відчуває оптимізм з приводу довгострокової перспективи Грузії, але з болем спостерігає за тим, що відбувається в країні зараз.

Говорячи про період свого правління в ході дискусії, присвяченій процесам політичних трансформацій після падіння Берлінської стіни, Саакашвілі зазначив, що його уряду вдалося звільнити країну від «панування середньовічних інстинктів».

«Ми почали наші реформи, ігноруючи практично всі поради, які нам давав МВФ і Світовий банк, – зазначив Саакашвілі. – Нам у відповідь на це говорили, що ми божевільні. А ми просто попросили дати нам шість місяців на досягнення результатів. Після півроку все нас вітали з досягненням успіху, якого від нас ніхто не чекав».

Дослідники Інституту Катона привели в свою чергу дані, згідно з якими Грузія в глобальному рейтингу вільних економік світу посіла 16 місце.

Як приклади успішних проектів, Саакашвілі навів реформу поліції і введення в управлінські структури грузинської молоді. «Одна з порад, яку я можу дати моєму однокурсникові президенту Порошенку – привести у владу багато двадцятип’ятирічних, – заявив грузинський екс-президент. – Для мене взагалі головний критерій успіху це горизонтальна соціальна мобільність».

Одночасно Саакашвілі звернув увагу на те, що з приходом до влади в країні нового уряду, почався «відкат» в цілому ряді сфер, де раніше були проведені успішні реформи.

«Президентська бібліотека Саакашвілі взагалі стала останнім великим проектом, збудованим і відкритим за останні роки», – заявив грузинський екс- президент.

Він також розповів про цькування членів його уряду, які брали участь у проведенні в життя президентських реформ.

«Людям були створені нестерпні умови, вони змушені були покинути країну, в якій крім усього іншого у них були численні фінансові зобов’язання – хтось брав кредити на покупку машини, хтось володів нерухомістю, але нічого з цього не було прийнято в розрахунок» , – cказал Саакашвілі.

Водночас у дискусії, в якій взяв участь нинішній посол Грузії в США Арчіл Гегешидзе, він звернув увагу грузинського екс-президента, з яким за власним визнанням був знайомий і співпрацював протягом довгого часу, на те, що він замовчує цілий ряд не таких успішних фактів свого правління і навмисно в темних тонах змальовує діяльність нинішнього уряду.

«Хочу в цьому світлі нагадати про приказці «Не все золото, що блищить», – сказав Гегешидзе, звертаючись до Саакашвілі.

«У нашому випадку це, принаймні, блищало», – парирував грузинський екс-президент.

Відео - найголовніше

У центрі Нью-Йорка підняли український прапор. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00
XS
SM
MD
LG