Спеціальні потреби

Німеччина захищатиме право України на самовизначення - Меркель


Анґела Меркель, канцлер Німеччини
Анґела Меркель, канцлер Німеччини

Шлях до об’єднання, який пройшла Німеччина, свідчить, що уроки з її мирної боротьби за свободу можна застосувати для вирішення багатьох проблем, з якими нині зіткнулася Європа та решта світу. Про це сказала канцлер Німеччини Анґела Меркель у п’ятницю.

У промові з нагоди 24-ї річниці об’єднання Німеччини Меркель провела прямі паралелі з російською анексією Криму та війною в Україні. Коли було зруйновано Берлінську стіну, вона була молодим науковцем у Східному Берліні, і мирна німецька революція 1989 року, за її словами, засвідчила, що ситуація завжди може змінитися на краще.

«Усе можливо. У цьому я та мільйони інших східних німців переконалися на власному досвіді», – сказала вона. – Тому ми не повинні опускати руки від того, що відбувається зараз, 2014 року. Навпаки, день злуки показує нам, що все можливо».

Меркель, яка є канцлером з 2005 року, застерегла Росію від зазіхання на незалежність її сусідів, хоча в іншій частині промови вона похвалила Москву за конструктивну роль, яку та відігравала на шляху Німеччини до возз’єднання.

«Ми, німці, не можемо відмовляти іншим у тому, що ми здобули разом із возз’єднанням – свободу самим обирати своє майбутнє», – сказала вона, додавши, що Німеччина докладатиме зусиль, щоб Україна, Молдова та Грузія мали такі самі права на самовизначення.

Вона сказала, що повинна бути спільна відповідь проти будь-якої країни, яка порушує принципи свободи та самовизначення, як у випадку захоплення Криму Росією.

«Санкції, які ухвалили всі 28 держав-членів ЄС проти Росії, стали чіткою відповіддю на це», – сказала вона, водночас додавши, що важливо не втрачати канали для діалогу з Росією, так само, як і під час «холодної війни».

«Жорстка політика у поєднанні з готовністю до діалогу дає нам змогу стояти за правду, а не дозволяти сильнішому визначати, що є правильно», – наголосила Анґела Меркель у промові з нагоди 24-ї річниці возз’єднання Німеччини.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG