Спеціальні потреби

Росія почала масштабні навчання на півдні країни, на Кавказі і в Криму


Student groups perform during National Day celebrations in front of the Presidential Palace in Taipei, Taiwan.
Student groups perform during National Day celebrations in front of the Presidential Palace in Taipei, Taiwan.

Міністерство оборони Росії в четвер повідомило про початок великомасштабних військових навчань на півдні Росії і на спірних територіях біля російських кордонів.

У навчаннях військ ППО, які триватимуть до 10 квітня, беруть участь більше двох тисяч військовослужбовців і 500 одиниць озброєння, повідомляє «Інтерфакс».

Як зазначає Міністерство оборони, навчання пройдуть у Південному і Північнокавказькому федеральному округах. Крім того, маневри пройдуть на російських військових базах у Вірменії, в сепаратистських грузинських регіонах Абхазії і Південної Осетії, а також в українському Криму, анексованому торік Москвою.

Захід, ймовірно, розцінить маневри як демонстрацію сили на тлі найсерйознішого погіршення відносин з Росією з часів «холодної війни» у зв’язку з кризою в Україні.

Київ і Захід звинувачують Росію у сприянні атакам сепаратистів у Східній Україні за допомогою своїх військ і зброї. Росія неодноразово відкидала ці звинувачення. На прес-конференції в Москві заступник міністра оборони Росії Анатолій Антонов заявив, що активність НАТО біля російських кордонів значно перевищує активність російської армії.

«Країни НАТО використовують ситуацію в південно-східному районі України як виправдання для просування ближче до російських кордонів», – сказав він.

У середу командування альянсу заявило, що група кораблів НАТО прибула в Чорне море для проведення навчань з кораблями Болгарії, Румунії і Туреччини.

XS
SM
MD
LG