Спеціальні потреби

Росія пригрозила розривом відносин з НАТО


Росія пригрозила розривом відносин з НАТО, якщо Україна стане членом цього блоку, кажучи, що НАТО намагається «перетворити Україну на передовий рубіж протистояння з Росією».

«Поки рішення парламенту України про вихід з позаблокового статусу не загрожує безпеці Росії, оскільки це рішення політичне, але якщо це рішення в подальшому придбає військовий сенс, то ми будемо діяти адекватно. Тоді з НАТО у нас буде повний розрив, відновити який буде практично неможливо», – заявив заступник міністра оборони Росії Анатолій Антонов, якого цитує РІА Новості.

Раніше Антонов заявив, що рішення Києва відмовитися від нейтрального статусу і прагнути до зближення з НАТО є результатом тиску з боку Північноатлантичного альянсу.

«Рішення Верховної Ради про скасування позаблокового статусу лише погіршує і без того непросту ситуацію, – сказав заступник міністра. – І це вже не передвиборча заява, а рішення парламенту країни. До такого контрпродуктивного рішення Київ підштовхнули натовські країни, намагаючись перетворити Україну на передовий рубіж протистояння з Росією».

У вівторок український парламент прийняв закон про відмову від позаблокового статусу України і поставив за мету вступ країни до НАТО, відносини якого з Росією в ході кризи в Україні знизилися до рівня «холодної війни».

Представник НАТО, який просив не називати його прізвища, заявив, що лише Україна може виносити рішення про свою закордонну політику.

НАТО вже збільшило свою військову присутність у Східній Європі, кажучи, що докази вказують на те, що це Росія стоїть за подіями на сході України і що вона підтримує діяльність сепаратистів з часу усунення від влади проросійського президента Януковича.

Проте Москва заперечує, що вона підтримує сепаратистів і тепер – разом з Києвом і проросійськими «ополченцями» – шукає шляхів врегулювання кризи на Донбасі.

Москва висловила обурення з приводу рішення Верховної Ради про відмову від позаблокового статусу України , яке прийнято в той момент, коли Росія, Україна і проросійські сепаратисти намагаються знайти політичне вирішення кризи на сході України.

XS
SM
MD
LG