Спеціальні потреби

Думки українських експертів про скасування позаблокового статусу України


Перспектив вступу до НАТО ще немає, але ми позбулись безглуздя - Микола Рябчук
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Перспектив вступу до НАТО ще немає, але ми позбулись безглуздя - Микола Рябчук

Підтримка Верховною Радою президентського закону про скасування позаблокового статусу України має як символічне, так і конкретне значення. За попередніми повідомленнями, на нього по-різному зареагували сусіди України.

Говорить політолог Микола Рябчук:

«Позаблоковість – це просто декларація. На міжнародному рівні це не є якимось серйозним документом. І її скасування так само має скоріше символічне значення. Тоді це було символічне значення для Януковича, і зараз – для нового уряду і нової країни. Це означає, що ми декларуємо, що ми відркті для інтеграційних процесів. Очевидно, до євроатлантичної інтеграції, бо саме про це йдеться. Інша річ, що реальних перспектив поки що немає ані на вступ до НАТО, ані ЄС. Але відтепер ця дорога відкрита. Тому я вважаю, що це треба було зробити хоча б тому, що ми усунули те безглуздя, яке було створено штучно».

Михайло Винницький, викладач Києво-Могилянської академії, звертає увагу на те, як на це рішення відреагували країни-сусіди:

«Цікавіше є те, як на рішення (про скасування позаблокового статусу) відреагували інші країни. По-перше, як відреагувала Польща? Відразу пішло фактично запрошення в НАТО і ЄС. І як відреагувала Росія? Поки що ми не чули заяв від Путіна або Лаврова, але ми вже знаємо, що це тривожить Росію. На сьогоднішній день ми маємо певною мірою заморожений конфлікт на Донбасі, тому цей крок (Верховної Ради) є символічним і символічною є реакція на нього. Чи це призведе до подальшої ескалації, чи до закріплення цього замороженого конфлікту, мені здається питання все ще відкрите. Воно, на жаль, може стати приводом для ескалації зі сторони Путіна. Хоча, якщо чесно, на сьогодні війна вже йде. Тому яку ще іншу ескалацію можна чекати? Хіба що відкриття іншого фронту. Слава Богу, за вісім місяців, які вже йде війна, українська сторона достатньо сильно укріпилася, і ми можемо з певною долею впевненості говорити про те, що якщо дійсно піде фронтальна атака, Україна її відіб’є, або, як мінімум, зупинить за пару сот кілометрів від існуючих кордонів».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG