Спеціальні потреби

Агресія Росії в Україні - політика 19 століття


Росія живе політикою 19 століття - Деніел Фрід
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Росія живе політикою 19 століття - Деніел Фрід

Російська агресія в Україні заради територій – це політика 19 століття. Таку заяву зробив в інтерв’ю «Голосу Америки» координатор Державного департаменту США з питань санкцій Деніел Фрід. Американський високопосадовець вважає, що катастрофічна ситуація в російській економіці є наслідком помилок, яких допускалося російське керівництво упродовж багатьох років.

Російська агресія проти України, за словами Фріда, створила багато проблем: від економічних до геополітичних для світу, але перш за все для самої Росії. До агресії в Україні ніхто не ставив під сумнів кордони Росії. Але тепер, ніхто не визнає її кордонів:

Заради чого це було зроблено? Заради гасла 18-го століття про Новоросію? Серйозно? Це дії великої нації?
Деніел Фрід

«Поведінка Росії - одне з головних питань американської зовнішньої політики. Це також одна з головних проблем європейської безпеки на сьогодні. Подивіться, що відбулося в цьому році: Росія віддалила від себе українців, сполохала НАТО, налякала сусідів. Росія відчужила себе від Європи та США. Дії Москви породили санкції, які боляче відобразилися на її кономіці. Заради чого це було зроблено? Заради гасла 18-го століття про Новоросію? Серйозно? Це дії великої нації? І з якого дива Росія хотіла приєднатися до списку країн, які мають спірні кордони? Ніхто не ставив під сумнів кордони Росії. Але тепер, ніхто не визнає її кордонів. Російські претензії на Крим ніким не визнаються. Територіальні завоювання - свого роду фетиш 19-го століття».

Мета наших санкцій - російська влада повинна нести відповідальність за агресію проти своїх сусідів.
Деніел Фрід

Деніел Фрід ще раз наголосив, що санкції Заходу проти Росії є не бажанням знищити Росію, а відповіддю на агресивні дії Кремля в Україні.

«Ми не хочемо, щоб страждали прості росіяни. Мета наших санкцій - російська влада повинна нести відповідальність за агресію проти своїх сусідів. Ми неодноразово заявляли, що знімемо більшість санкцій, якщо буде позитивне вирішення конфлікту на сході України, вирішення, яке відновить суверенітет України згідно з домовленостями від 5 вересня. Усі погодилися з цим: і Захід, і Росія, і Україна. Проблема полягає в тому, щоб ці домовленості виконати. США не визнають незаконне і агресивне приєднання Росією цього півострова ні зараз, ні у майбутньому».

Деніел Фрід підкреслив, що США знімуть санкції з Росії, у тому числі й секторальні, якщо питання Криму та Східної України буде вирішене.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG