Спеціальні потреби

Ставлення Заходу до України у час запровадження реформ


Перед Мінськом : З чим Захід, Росія та Україна підходять до переговорів
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:07 0:00

Перед Мінськом : З чим Захід, Росія та Україна підходять до переговорів

Україна має закотити рукави і почати впроваджувати реформи. Для цього вона має повну підтримку Заходу. Перед тим, як піти у різдвяну відпустку, лідери країн Заходу підсумували свою політику щодо України та Росії.

Президент Обама підписав закон про підтримку свободи, Євросоюз на саміті підтвердив готовність допомагати українському уряду. Втім і американці, і європейці (ніби повторюючи слова Лесі Українки) наголошують українцям: «година для праці настала».

Перед відбуттям у відпустку у переддень Миколая президент США Барак Обама зробив українцям подарунок підписавшизакон 5859, відомий як Закон на підтримку свободи в Україні. Документ дає йому широке поле для підтримки України та боротьби з агресією Росії, не зобов’язуючу до жодних термінових кроків. Господар Білого дому чекає початку реформ в Україні, і санкції щодо Росії американський лідер впровадить у тому випадку, якщо цього вимагатиме ситуація.

Говорить прес-секретар Білого дому Джош Ернест:

«В даний час адміністрація не має наміру вводити санкції, у зв’язку з законом про підтримку свободи в Україні, але цей документ дає адміністрації президента додаткове право ним скористатися, якщо цього вимагатимуть обставини. Адміністрація буде продовжувати тісно співпрацювати з Європою та з іншими країнами, щоб реагувати на ситуацію в Україні. Ми будемо продовжувати спостерігати і застосовувати санкції, щоб відповісти на дії Росії».

Адміністрація Білого дому вже вкотре закликала Росію припинити окупацію України та підтримку сепаратистів, виконати зобов’язання за Мінськими угодами і повернути Україні Крим.

В унісон з амерканським президентом звучать голоси з Європи. На саміті 19 грудня лідери ЄС погодилися фінансово підтримати Україну в проведенні політично-економічних реформ. А Росію європейці називають найбільшою на сьогодні проблемою:

Прем’єр-міністр Великобританії Дейвид Камерон сказав:

«У надзвичайно важливому питанні Росії та України ми мали дуже корисну дискусію та одностайно погодилися, що санкції повинні лишатися, треба продовжувати цей тиск, поки Росія не змінить своєї поведінки і не зупинить агресії в Україні».

На вчорашньому засіданні лідери ЄС розширили санкції щодо Криму. А голова Європейської ради Дональд Туск закликав колег змінити тактику оборони на наступальну стратегію:

«Наш підхід у питанні України та Росії повинен відповідати нашим амбіціям та нашому потенціалу. Ми маємо не тільки реагувати і оборонятися. Будучи європейцями, ми повинні знову знайти упевненість в собі і усвідомити наші сильні сторони».

Крім того Дональд Туск повідомив про можливу додаткову фінансову допомогу для України:

«Ми щойно обговорили надання Україні фінансової допомоги. Ми надсилаємо потужний сигнал нашої готовності це зробити. Ми також обговорили політику Росії по відношенню до її сусідів, і якою має бути наша стратегічна відповідь».

Вже сьогодні з цим месиджем до українців у Київ з офіційним візитом перебував глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр. За даними українського Кабміну, із представниками української влади він обговорив питання європейського фінансування реформ в Україні. Водночас Німеччина готова співпрацювати і з Росією, якщо та погодиться грати за спільними правилами:

Канцлер Німеччини Анґела Меркель сказала:

«Ми заявили, ми не вважаємо санкції самоціллю. Для їх запровадження має бути вагома причина, коли це вкрай необхідно. І зняти санкції можливо лише тоді, якщо будуть усунуті причини їх введення».

Анґела Меркель не виключила економічної співпраці ЄС із Євразійським економічним союзом, куди входять Росія, Білорусь та Казахстан. То ж, обіцяючи Україні допомогу, Захід продовжує шукати компромісу з Росію:

«По-перше, ми відправили Росії чіткий сигнал. По-друге, ми демонструємо готовність до компромісу. І, по-третє, ми підтримали Україну».

Запроваджені санкції США та ЄС щодо Росії поки не змінили поведінки Путіна в Україні, хоча вплинули значною мірою на російську економіку. Тепер країни Заходу покладають великі сподівання на переговори у мінському форматі та вірять у дипломатичне вирішення конфлікту з Росією.

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

XS
SM
MD
LG