Спеціальні потреби

Шлях до членства у НАТО не буде коротким - західні експерти


Відмова України від позаблокового статусу є потужним сигналом для НАТО, але Альянс не скоро наважиться надати Києву план щодо членства. На це вказують міжнародні експерти, коментуючи ухвалене Радою рішення.

"Україна позбулась позаблокового статусу 303-ма голосами проти. І все ж зрозуміло, що НАТО навряд надасть Україні шлях до партнерства у близькому майбутньому", - твітує Стівен Пайфер, експерт дослідницького центру "Інститут Брукінґса", екс-посол США в Україні.

Ян Бреммер президент аналітичного центру "Євразія ґруп" вказує на те, що наслідком реального просування України до НАТО може стати загострення конфлікту з Росією та втрати Україною територій, а зовсім не збереження територіальної цілісності.

"Можна уявити, що Україна таки стане членом НАТО. Просто це буде значно менша Україна", - твітує Бреммер.

Натомість Ерік Браттберґ, дослідник аналітичного центру "Атлантична рада" (США) вказує на те, що застереження, які озвучує Бреммер не виправдані, бо саме агресія Росії примушує Україну шукати захисту.

"Парадокс у тому, що саме дії Росії підштовхнули Київ до НАТО. Перед Кримом ніхто про членство у НАТО в Україні не говорив".

Такий захист Україна отримає - переконані у Міністерстві оборони Польщі.

"Міністр оборони Томаш Семоняк заявив на радіо, що переконаний - ми побачимо Україну у НАТО, і що Альянс має бути відкритим і для інших країн", - повідомляє оборонне відомство Польщі у Twitter.

А от канадський блогер Майкл Маккей шкодує, що Україна ще після Помаранчевої революції не взялась за набуття членства у НАТО :

"Якби Україна доклала зусиль до членства у НАТО за часів Ющенка, Росія не вдерлась би до Криму та Донбасу".

Дивітья також : Чи приносить результати "стриманість" Обами?

Чи приносить результати "стриманість" Обами?
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:40 0:00

XS
SM
MD
LG