Спеціальні потреби

Медведєв: Росія «може» розірвати дипломатичні відносини з Україною


Дмитро Медведєв

Прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив у п’ятницю, що його країна може скасувати всі дипломатичні з’язки з Україною з приводу поточних проблем щодо безпеки.

«Якщо немає іншого способу змінити ситуацію, президент може вдатися до такого кроку», повідомляють державні ЗМІ, посилаючись на прем’єр-міністра Медведєва.

Такої заяви не було навіть після того, як Росія загарбала Крим у 2014 році, ані тоді, коли Москва підтримала сепаратистських бойовиків на сході України.

У Криму Росія розгорнула модерну систему протиракетної оборони, сказано в заяві у п’ятницю. Французьке агентство новин повідомило, що антиракетна система S-400 здатна переслідувати близько 300 мішеней і водночас збити близько тридцяти із них.

Українські збройні сили приведено до стану бойової готовності у зв’язку із збільшенням напруження з Росією. Україна звинувачує сусідню країну у нарощуванні своїх військ на Кримському півострові. Росія звинувачує Україну у змові здійснити на півострові те, що Росія називає «терористичними атаками». Проте Україна заперечує, що такі атаки сталися.

Світові лідери осудили загарбання Криму Росією.

Тимчасом перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко заявила, що Москва «давно» розірвала дипломатичні відносини з Україною. Загарбуючи Крим і частину Донбасу, заявила вона, «Москва розірвала ниточки таких важливих людських і історичних відносин, коли вбила наших хлопців на Донбасі, зруйнувала будинки, школи, покалічила тисячі людей, зробила сиротами сотні дітей, вбила жінок і дітей, кинула в цю війну своїх солдатів, від яких сьогодні відмовляється, коли через пропаганду отруїла мозок мільйонів людей і розірвала родинні і дружні взаємини, бо ж мільйони людей припинили спілкування на фоні істерії…»

Після того, як Україна відмовилася прийняти кандидатуру Михайла Бабича на місце звільненого раніше Михайла Зурабова, у Києві немає російського посла.

Дивіться також: Загострення з Росією можна чекати в наступні 6 тижнів - військовий експерт із США

Загострення з Росією можна чекати в наступні 6 тижнів - військовий експерт із США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG