Спеціальні потреби

Україна: доповідь Держдепартаменту США про торгівлю людьми


Державний департамент Сполучених Штатів оприлюднив доповідь про торгівлю людьми у світі. До «чорного списку» найбільших порушників додано ще вісім країн. Окрема частина стосується також України, яка робить деякий поступ, але недостатній.

У доповіді Державного департаменту говориться, що Україна є джерелом, місцем транзиту і призначення чоловіків, жінок і дітей, які стають жертвами торгівлі, примусової праці і сексуального використання як в Україні, так і в сусідніх країнах – Росії, Польщі, Туреччині, в інших районах Європи, Близького Сходу і навіть у Сполучених Штатах. Деяких дітей та уразливих дорослих примушують також займатися жебрацтвом.

Водночас автори документа звертають увагу на те, що невелику кількість іноземців – зокрема з Молдови, Росії, В’єтнаму, Узбекистану, Камеруну, Пакистану і Азербайджану змушують до праці в Україні, зокрема на будовах, в лісовому, сільському і домашньому господарстві. Особливо уразливими є діти з громадських будинків для сиріт. В деяких випадках до торгівлі дітьми причетні навіть працівники цих установ.

Агресія Росії в Східній Україні – читаємо у доповіді Державного департаменту США – спричинила понад півторамільйонну хвилю біженців, які уразливі до різних форм використання. Проте особлива ситуація панує в районах під контролем очолених Росією сепаратистів, де «органи влади» обмежують міжнародну гуманітарну допомогу. Надходять повідомлення про викрадання жінок і дівчат у контрольованих сепаратистами районах для примусової праці та використання в секс-індустрії.

У період, якого стосується доповідь, з різних джерел, включно з місією ОБСЄ в Україні, повідомлено про змушування дітей, віком від 15 років, до участі в бойових діях. Сепаратисти вербують дітей віком від 15 до 17 років для участі у воєнізованих угрупованнях, де їх навчають засосовувати зброю.

За повідомленням представників українського уряду, в дитячому батальйоні сепартатистів служать навіть 12-річні діти.

Водночас у доповіді Держдепу говориться, що Україна не вдається до всіх можливих заходів, щоб покласти край торгівлі людьми, хоча робить у цьому деякий поступ. Тому вже четвертий рік поспіль Україна знаходиться в другій групі країн щодо боротьби з торгівлею людьми. Хоча прийнято новий план дій, кілька факторів, таких як російська агресія, корупція і недостаті заходи перешкоджають у повному запровадженні в життя законів.

Звіт рекомендує рішуче розслідувати випадки торгівлі людьми і покарання винних, повне запровадження плану дій, встановлення уразливих прошарків населення, зокрема жінок, дітей і мігрантів, контроль вербувальних установ, які інколи причетні до незаконних практик.

Стаття 149 Кримінального кодексу України забороняє всі форми торгівлі людьми і передбачає довгі, до 15 років, терміни ув’язнення, то кількість покараних зменшуєтьс за останні кілька років. Український уряд, зокрема, не подав інформації про розслідування і засудження державних службовців, причетних до торгівлі людьми, не зважаючи на повідомлення, що корупція в уряді допомагає в торгівлі дітьми з громадських установ.

Документ Державного департаменту США визнає, що в Україні зроблено чималий поступ у деяких сферах захисту уразливих прошарків людей. Більшість коштів для заповігання торгівлі людьми Україна отримує від міжнародних неурядових організацій. Також уряд надає кошти як організаціям, так і жертвам злочинів, але вони недостаті.

Щодо запобігання торгівлі людьми – за підсумками доповіді – картина неоднозначна. Органи влади провели інформаційні кампанії, зокрема для молодих людей, які шукали працевлаштування за кордоном, але водночас не продемонстрували конкретних зусиль для зменшення проституції і примусової праці.

Дивіться також: Україна має Конституцію, її треба дотримуватись, а не змінювати - суддя США

Україна має Конституцію, її треба дотримуватись, а не змінювати - суддя США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:00 0:00

XS
SM
MD
LG