Спеціальні потреби

Чеський дипломат: справа Тимошенко – це верхівка айсберга саміту «Східного партнерства»


انڈونیشیا کے قریب بحیرہ جاوا میں گر تباہ ہونے والے طیارے کے مسافروں کی لاشیں اور ملبہ نکالنے کا کام خراب موسم کی وجہ سے سست روی کا شکار ہے۔
انڈونیشیا کے قریب بحیرہ جاوا میں گر تباہ ہونے والے طیارے کے مسافروں کی لاشیں اور ملبہ نکالنے کا کام خراب موسم کی وجہ سے سست روی کا شکار ہے۔
Прага – 12-13 листопада дипломатичне відомство Чехії проводить міжнародний симпозіум «Чеська закордонна політика». Організатором цього форуму є Інститут міжнародних відносин Чехії. У дискусіях беруть участь дипломати, науковці та політики з Чехії, України, Молдови, Грузії, Латвії, Угорщини, Росії, США. В кулуарах форуму кореспондент Радіо Свобода спілкувався з першим заступником міністра закордонних справ Чехії Їржі Шнайдером, якого, насамперед, запитав про позицію Праги на майбутньому саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі 28-29 листопада, конкретно ­– стосовно угоди ЄС з Україною.

– Чеська Республіка належить до тих держав, які підтримують європейські прагнення України, ті намагання, котрі б привели до підписання угоди про асоціацію з ЄС. Водночас для цього є передумови. Європейські прагнення означають зусилля України, які заслуговують на довіру, для того, щоб наблизитися до європейських стандартів. І це в усіх напрямках, не лише у тих, про які найбільше пишуть ЗМІ, але й що стосується, зокрема, важливого адаптування правил дії угоди. Угода про асоціацію означає значне приближення України в законодавчому плані до ЄС.

– Яка позиція Чехії щодо справи Юлії Тимошенко, чи буде її вирішення або невирішення Києвом мати вплив на підписання угоди?

Не йдеться лише про саму пані Юлію Тимошенко – йдеться про питання так званого вибіркового правосуддя
– Само собою зрозуміло, що це питання є свого роду верхівкою айсберга всієї проблеми з угодою і самітом. Але не йдеться лише про саму пані Юлію Тимошенко – йдеться про питання так званого вибіркового правосуддя, зокрема, не зовсім ясного панування права, правової справедливості, в Україні. Тому потрібно знайти рішення у цьому напрямку, і все залежить від українського влади, тепер, особливо, від українського парламенту, як вони до цього питання поставляться.

– Що означає, на Вашу думку, відновлення переслідування Генеральною прокуратурою в Києві адвоката Юлії Тимошенко Сергія Власенка? Українська влада сумнівається у підписанні угоди з ЄС у зв’язку зі справою Тимошенко?

Наступного тижня саміт ЄС готуватиме документи до «Східного партнерства» у Вільнюсі. До того часу мали б бути чіткі, варті довіри сигнали, що Україна готова
– Маємо почекати, як український парламент і українська влада вирішать, які конкретні кроки зроблять. До саміту є ще трохи часу. Було б, само собою зрозуміло , важливо, як це буде вирішено. Наступного тижня цим буде займатися саміт ЄС , який готуватиме документи до саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі. До того часу мали б бути чіткі, варті довіри сигнали, що Україна готова з усіх питань до підписання угоди про асоціацію.

– Президент Янукович за останній час вже тричі зустрічався з главою Кремля Володимиром Путіним, і деякі спостерігачі кажуть, що це означає своєрідну підготовку Києвом відступу від євроінтеграції. Яка Ваша думка щодо цього?

– Про зустрічі пана президента Януковича з паном президентом Путіним я знаю лише зі ЗМІ. Але впродовж нашого візиту з президентом Земаном до України ми зустрічалися з президентом Януковичем, котрий багато разів запевняв нас, що робить все для того, щоб Україна стала асоційованою державою Європейського союзу. Це для мене важлива інформація, а з цього виходить і чеська закордонна політика тепер.

– Якою є позиція Чехії щодо пріоритетів співпраці з Україною, що є тут на першому місці – торгівля, демократизація , громадянське суспільство, культура?

Ми зацікавлені у розвитку взаємин з Україною, незважаючи на те, як Україна вирішить питання щодо підписання угоди про асоціацію з ЄС
– Ми зацікавлені у всебічній співпраці з Україною. Та й угода про асоціацію з ЄС стосується всіх сторін життя суспільства. Не йдеться лише про економічні вигоди, не йдеться лише про вільну торгівлю – це є також спрощення оформлення віз для українців, що веде до кращих, тісніших контактів між людьми. Ми зацікавлені у всебічному розвитку взаємин з Україною, в усіх напрямках, і тих, про які ви згадали. Угода про асоціацію створює для цього кращі умови. Але я мушу сказати, що ми зацікавлені у розвитку взаємин з Україною, незважаючи на те, як Україна вирішить питання щодо підписання угоди про асоціацію з ЄС.

– Ваш прогноз – чи буде ця угода про асоціацію з Україною підписана 28 листопада у Вільнюсі,чи ні?

– Я був би дуже радий, якби вона була підписана (сміється). Але робити ставки, як в конторах, не буду.


Передрук з "Радіо Свобода"

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG