Спеціальні потреби

Конгрес США вкотре береться за імміграційну реформу


Після схвалення медичної реформи американські законодавці приступають до розгляду чергової - імміграційної. В центрі дебатів - пропозиція легалізувати тих, хто незаконно живе у США. Враховуючи, що кількість нелегалів становить від 11 до 12 мільйонів людей, не дивно, що це питання викликає великі пристрасті. Це проявилось зокрема під час нещодавньої демонстрації у Вашингтоні на підтримку реформи імміграційної системи.

Одним з учасників демонстрації був Волтер Кастро, який потрапив до США з Сальвадору в семирічному віці. Він належить й до тих, хто підтримував Барака Обаму в його передвиборчій боротьбі - а саме за те, що Обама виступає за імміграційну реформу. Кастро вважає, що близько 12 мільйонів нелегальних мігрантів, які зараз живуть у США, мають отримати можливість стати легальними громадянами.

«Я хотів би, щоби люди могли легалізуватись, навіть якщо їм доведеться платити податки за минулі роки і усі штрафи», - каже Кастро.

Проти схвалення відповідних законів виступає багато республіканців. Одним із них є Ден Стейн, який каже:

«Нам не слід імпортувати величезний клас людей, ознаками якого є бідність, брак освіти і соціальна незахищеність. Програму амністії не слід схвалювати з двох причин: по-перше, вона заохотить інших прибути сюди нелегально. По-друге, через неї тут залишаться ті, які могли би повернутись на батьківщину».

Матір громадянки США Єсенії Сусідо не має легального статусу і їй загрожує депортація в Мексику. Активістка руху за реформи Єсенія сподівається, що законодавці виконають довголітню обіцянку реформувати закони.

«Зараз з’явилася унікальна нагода. Не можна чекати довше, бо родини роз’єднаються, людей депортують, і це несправедливо», - вважає Єсенія.

Потік нелегальних іммігрантів з Мексики до США останнім часом зменшився. Частково це пояснюється рецесією, кращою роботою прикордонників і частішими рейдами поліції на місця праці нелегалів. Втім захисники реформи наголошують, що легалізація незаконних робітників дасть величезний прибуток казні. Елісео Медіна, заступник голови найбільшої у США профспілки робітників-іммігрантів, каже:

«Підраховано, що коли легалізувати 11 чи 12 мільйонів нелегалів, то це призведе до росту економіки США на півтора трильйона доларів!»

Дженет Кепгарт з вашингтонського Центру вивчення імміграції не погоджується. На її думку, легалізація мільйонної армії незаконних працівників утруднить американцям пошуки роботи:

«Легалізація 11 мільйонів незаконних робітників запрудить ринок праці. За місця роботи з американцями змагатимуться люди, що порушили закон, працювали тут нелегально, а після цього отримали право на рівних змагатись за роботу з американцями».

Три роки тому спроба провести імміграційну реформу провалилась попри велелюдні демонстрації по всій країні, влаштовані угрупованнями захисту прав нелегалів. Минулого місяця двоє сенаторів виступили з проектом легалізувати незаконних жителів шляхом сплачення ними податків за минулі роки і відпрацювання якогось часу на громадських роботах.

Але оскільки в листопаді відбудуться вибори в Конгрес, аналітики передбачають, що цього року реформа не буде схвалена. Проте активісти кажуть, що це не зупинить їх від подальшого чинення тиску на Білий дім і Конгрес.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG