Спеціальні потреби

Прокуратура Росії вимагає для Навального шести років в'язниці


es. (AP Photo/Ye
На судовому засіданні у справі Олексія Навального прокурор попросив визнати лідера російського протестного руху і одного з різких критиків президента Володимира Путіна винним у розкраданні і засудити його до шести років тюремного ув'язнення.

«Вважаю, що запропоноване державним обвинуваченням покарання є справедливим та пропорційним до скоєного злочину і також послужить уроком іншим», - заявив прокурор Сергій Богданов, виступаючи на судовому засіданні у Кірові.

Хоча Богданов не просив для Навального максимального десятирічного ув'язнення, передбаченого даною статтею, шестирічний термін буде означати, що він вийде з в'язниці лише після наступних президентських виборів в 2018 році.

37-річний Навальний виглядав приголомшений, обмінюючись нервовими посмішками зі своєю дружиною Юлією, яка обійняла його під час короткої перерви.

«Я не здивований, а що можна було ще чекати, думаю, дадуть років 5 чи 6», - сказав Навальний журналістам.

«Я все ще сподіваюся, що все буде добре», - додав він.

Навальний відкидає звинувачення в розкраданні 16 мільйонів рублів у лісозаготівельної компанії у 2009 році, коли працював радником місцевого губернатора.

За його словами, висунуті звинувачення мотивовані рішенням влади не допустити його до участі у президентських виборах, де він міг би стати потенційним суперником Володимира Путіна.

Захист опозиційного блогера вважає, що суд є політично мотивованим і незаконним.

«Даний кримінальний процес не відповідає цілям правосуддя, а переслідує політичну мету публічно дискредитувати і притягнути до кримінальної відповідальності відомого громадського і політичного діяча», - заявила адвокат Навального Ольга Михайлова в ході дебатів сторін.

Популярний блогер і борець з корупцією, Навальний був в авангарді опозиційних виступів 2012 року, які сколихнули Росію після перемоги Володимира Путіна на виборах – на початку його третього терміну на посаді президента.
XS
SM
MD
LG