Спеціальні потреби

Україна звинуватила Росію в «неофіційних» погрозах ядерного удару


Міністр оборони України Валерій Гелетей

Росія пригрозила Києву ядерною відплатою, якщо він продовжить боротьбу з проросійськими сепаратистами на сході країни, заявив міністр оборони України Валерій Гелетей на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, погрози носили неофіційний характер.

«За неофіційними каналами, російська сторона вже кілька разів погрожувала, що в разі продовження опору вона готова застосувати проти нас тактичну ядерну зброю», – йдеться в заяві міністра.

Гелетей також заявив, що «Росія програла гібридну війну Україні» і звинуватив Кремль у спробі «повномасштабного вторгнення». Він закликав до «повної консолідації всіх наявних сил» і «вибудовування оборони проти Росії».

Міністр оборони заявив, що Україну втягнуто у «велику війну, якої Європа не бачила з часів Другої світової», додавши, що втрати в такій війні «будуть обчислюватися не сотнями, а тисячами, навіть десятками тисяч».

«Це – наша Велика Вітчизняна війна і ми в ній неодмінно переможемо», – заявив Гелетей.

Коментуючи висловлювання Гелетея, російський МЗС у понеділок висловив сумніви в «адекватності глави військового відомства України» і зазначив, що заклики готуватися до багатотисячних жертв «шокують».

«Тим самим він втягує український народ в продовження кровопролитного громадянського протистояння», – йдеться в заяві зовнішньополітичного відомства Росії, яке припустило, що висловлювання Гелетея пояснюються його бажанням «всидіти в займаному кріслі будь-яку ціну».

XS
SM
MD
LG