Спеціальні потреби

Україна сама нищить свою територіальну цілісність - Кремль


Україна сама нищить свою територіальну цілісність, блокуючи східний регіон, що перебуває під контролем сепаратстів.

Про таке попередження, яке надійшло від Москви в п’ятницю, пише газета The Washington Post.

Прес-секретар президента Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Москва із занепокоєм спостерігає, як Україна «послідовно і наполегливо зрікається своїх власних регіонів, засуджуючи мільйони людей, які живуть без соціальних гарантій, доступу до банків, медичних і юридичних послуг».

Проте Пєсков відмовився сказати чи Москва взяла б до уваги приєднання регіонів до Росії, як вона зробила з Кримом у березні 2014 року.

З часу, коли у квітні 2014 року в Донецькій і Луганській областях почалися збройні сутички після анексії Криму, на сході України загинуло понад 9 800 людей.

Як пише Washington Post, у середу президент Порошенко оголосив транспортну блокаду контрольованих сепаратистами територій, кажучи, що вона не припиниться доти, доки сепаратисти не повернуть Україні конфісковані індустріальні об’єкти.

Це зміна в ставленні Порошенка, який раніше намагався закінчити блокаду, накладену націоналістичними угрупованнями, кажучи, що вона завдає шкоди пересічним українцям і спонукує мешканців приєднатися до сепаратистів. Зміна в політиці, вважає автор статті у Washington Post, віддзеркалює дедалі більші впливи радикальних націоналістів, які впливають на політику Києва. Сепаратисти твердять, що вони перебрали керівництво над підприємствами і шахтами у відповідь на блокаду району.

Лідер сепаратистів в Луганську Ігор Плотницький висловив переконання, що регіон в мабутньому голосуватиме за приєднання до Росії. «Ми певні, що такий референдум відбудеться, сказав він агентству РІА Новості. – Очевидно, ми запропонуємо його у відповідному часі».

Представник Кремля Пєсков відмовився робити здогади про можливість приєднання Донбасу до Росії, але підтвердив, що в суспільстві обговорюються такі можливолсті. «Росія дуже занепокоєна, тому що це не допомагає створити сприятливу атмосферу для запровадження Мінських угод», скзав він.

У четвер – пише Washington Post – Україна наклала санкції на київські банки, власниками яких росіяни. Раніше українські радикалим пошкодили деякі з банків. Пєсков сказав, що Рада безпеки Росії висловила занепокоєння з цього приводу.

Дивіться також: Ось які виклики стоять перерд державним секретарем в Азіії

Ось які виклики стоять перед держсекретарем США в Азії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG