Спеціальні потреби

Олексій Навальний уникнув в'язниці


Олексій Навальний з дружиною Юлією
Олексій Навальний з дружиною Юлією
Лідеру російської опозиції Олексію Навальному вдалося уникнути п'ятирічного тюремного ув'язнення після того, як у середу апеляційний суд у місті Кіров виніс рішення замінити винесений йому раніше вирок на умовний.

Однак сам обвинувальний вирок, згідно з яким Навальний і його колега Петро Офіцерів були визнані винними в розкраданні в компанії «Кіровліс», залишився в силі, що, як вважають, стане на заваді його участі в майбутніх виборах.

Навальний вважає, що судовий процес над ним був помстою президента Володимира Путіна за його політичну діяльність.

З самого початку апеляційного суду прихильники російського опозиціонера побоювалися, що його п'ятирічний вирок може бути залишений в силі і йому доведеться піти із залу суду до місця ув'язнення.

Цього вимагали прокурори.

«Прокуратура просить залишити апеляційну скаргу без задоволення», - йшлося у відповіді прокуратури на скаргу Навального.

Поганою початковою ознакою стало також рішення суду відмовитися від заслуховування ще низки свідків, яких мав намір представити захист.

Однак після короткої наради судова колегія постановила замінити вирок на умовний, що стало свого роду перемогою для Навального.

Проте російський опозиціонер заявив, що не має наміру миритися з винесеним вердиктом.

Блогер, який виступає проти корупції в середовищі російської еліти, Навальний був одним з організаторів найбільших протестів проти 13-річного правління Путіна, викликаних підозрами у фальсифікаціях парламентських виборів у грудні 2011 року.

За процесом над ним спостерігали настільки ж пильно, як за другим судом над колишнім нафтовим магнатом Михайлом Ходорковським у 2010 році.

У липні цього року суд визнав Навального винним у розкраданні в особливо великих розмірах і засудив його до п'яти років в'язниці.

Його колегу Петра Офіцерова було засуджено до чотирьох років позбавлення волі у справі про розкрадання коштів «Кіровлісу».

Проте наступного дня обидва несподівано були звільнені з-під варти, що дозволило Навальному продовжити передвиборну кампанію в якості кандидата в мери Москви.

Деякі аналітики стверджують, що Кремль розраховував, що Навальний зазнає принизливої поразки, але він отримав 27 відсотків голосів, а його суперникові, діючому меру і союзнику Путіна Сергію Собяніну, ледве вдалося уникнути другого туру.

Ще до початку апеляційного суду багато експертів вважали, що вирок Навальному буде, як і раніше, носити обвинувальний характер.

Проте деякі припускали, що термін буде скорочений або замінений з реального на умовний.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG