Спеціальні потреби

Вибори мера Москви: Собянін - 51,37%; Навальний – 27,24%


Кандидат у мери Москви Олексій Навальний відмовився визнавати попередні результати виборів і зажадав проведення другого туру голосування.

За останніми даними, Сергій Собянін отримав 51,37 відсотка голосів, у той час як Навальний - 27,24 відсотка. Четверо інших кандидатів значно відстали. Для перемоги в першому турі Собяніну необхідно набрати більше половини голосів.

У понеділок Навальний назвав оприлюднені дані про перемогу Собяніна явною фальсифікацією, «гарантованої тільки сфабрикованими даними».

За прогнозами, на виборах повинен був перемогти Собянін, який користується підтримкою Кремля. Раніше він очолював адміністрацію президента Путіна і був призначений мером Москви три роки тому.

Навальний вів свою кампанію перебуваючи під загрозою п'ятирічного тюремного ув'язнення. 37-річний лідер опозиції, який заявляв про численні випадки корупції в уряді, вважає висунуті проти нього звинувачення політично мотивованими.

Вирок Навальному був винесений у липні. Покинувши залу суду в наручниках, він вже наступного дня був раптово звільнений до розгляду його апеляції.

Навальний, якому було відмовлено в доступі на державні телеканали, проводив кампанію в західному стилі, мобілізувавши тисячі своїх прихильників.

На відміну від нього, Собянін відмовився безпосередньо брати участь у дебатах з політичними опонентами. На думку аналітиків, стратегія Собяніна полягала в тому, щоб нагадати виборцям про його доступ до Кремля і до кремлівських грошей.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG