Спеціальні потреби

Російські активісти засуджують законопроект щодо «боротьби з тероризмом»


Парламент Росії схвалив пакет контроверсійних додатків до існуючих законів про боротьбу з тероризмом, незважаючи на рішучу критику з боку активістів руху за права людини, включно з головою президентської ради з прав людини.

Додатки були прийняті минулого тижня Державною думою, а в середу Радою Федерації. Президент Путін мусить підписати законопроект перед тим, як він набере юридичної сили.

Додатки вважають кримінальним злочином підбурювання у ЗМІ або онлайн до заворушень і збройного повстання. Вони також вимагають від компаній мобільного зв’язку та провайдерів Інтернету зберігати всі телефонні розмови, тексти і знімки протягом шести місяців і надати органам влади доступ до них. Компанії, які постачають такі послуги, як інтернет-сторінки, соціальні мережі і мобільні додатки, зобов’язані допомогти органам влади розшифрувати закодовану інформацію.

Крім цього, законопроект, уперше в після радянській Росії, запроваджує терміни ув’язнення для осіб, котрі не повідомляють владу про серйозні злочини, і збільшує кількість злочинів, за які можна судово переслідувати молодих росіян віком від 14 років.

Голова президентської ради з прав людини Михайло Федотов осудив додатки, кажучи, що вони включають положення, які «непродумані й неконкретні». Він сказав, що закличе президента Путіна не підписувати законопроект.

Дивіться також: Україна має Конституцію, її треба дотримуватись, а не змінювати - суддя США

Україна має Конституцію, її треба дотримуватись, а не змінювати - суддя США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:00 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG