Спеціальні потреби

Росія «експортує тероризм» на територію України – МЗС


Міністерство закордонних справ України звинувачує Росію у підтримці збройних угруповань на Донбасі. Про це йдеться у заяві, поширеній прес-службою МЗС України у понеділок.

«У зв’язку з почастішанням випадків проникнення в Україну озброєних бойовиків з території РФ, а також активізацією їх терористичної діяльності в Донецькій та Луганській областях, що становить загрозу життю і безпеці громадян України, МЗС України вкотре висловлює категоричний протест проти політики Кремля, спрямованої на військову, матеріально-технічну, економічну і фінансову підтримку терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР»», – наголосили у відомстві.

«Крім того, направлення на територію України з території Російської Федерації добре підготовлених і озброєних російських найманців, не може бути кваліфіковано інакше як експорт тероризму на територію України», – зазначили у МЗС і додали, що Росія своїми діями протягом останніх місяців порушує цілу низку міжнародних зобовʼязань.

«Вимагаємо від Російської Федерації невідкладно припинити організацію терористичної діяльності, підбурювання і надання будь-якої допомоги терористичним організаціям, що діють у східних областях України, в тому числі практику засилання російських збройних диверсійних груп на територію України», – йдеться у заяві МЗС.

У відомстві додали, що особливе занепокоєння викликають заяви окремих офіційних представників Російської Федерації, зокрема президента Чечні Рамзана Кадирова. Раніше той, наприклад, заявив, що готовий відправити в Україну «для наведення ладу» 74 тисячі жителів Чечні.
XS
SM
MD
LG