Спеціальні потреби

Світовий банк погіршив прогноз стану російської економіки


Світовий банк погіршив прогноз стану російської економіки. Експерти банку припускають, що в цьому році вона скоротиться на 1,9 відсотка через низькі ціни на нафту і міжнародні санкцій, що призведе до зростання рівня бідності.

Новий прогноз значно гірший попередніх оцінок Світового банку, опублікованих у грудні. Тоді експерти банку припускали, що скорочення російської економіки складе 0,7 відсотка. Міжнародний валютний фонд у січні говорив про скорочення на один відсоток.

Головний економіст Світового банку по Росії Биржит Ганзль високо оцінила роботу Центрального банку Росії щодо обмеження інфляції, але попередила про тривалий тиск на державний бюджет.

Після того як у березні Росстат повідомив, що число бідних в країні в 2015 році збільшилася на 3,1 мільйона людей, Світовий банк припустив, що ця тенденція збережеться, і рівень бідності повернеться до показників 2007 року.

За прогнозами банку, число бідних у Росії перевищить 20 мільйонів із загального населення понад 140 мільйонів чоловік, що стане найсерйознішим зростанням рівня бідності після економічної кризи 1998-1999 років, коли країна допустила дефолт.

На думку Ганзль, уряду буде складно боротися з ростом бідності через різке падіння доходів бюджету в зв’язку з падінням цін на нафту.

«Очевидно, що фіскальний простір для маневру дуже малий, щоб і далі збільшувати соціальні витрати», – заявила вона на прес-конференції.

Економіст Світового банку з питань бідності Михайло Матицин вважає, що криза серйозно змінила структуру споживання росіян.

Світовий банк прогнозує зниження рівня особистого споживання на 3 відсотки в 2016 році на додаток до 9-процентного скорочення в минулому році, що є набагато серйознішим падінням, ніж у період глобальної фінансової кризи 2008-2009 років.

«Це нове пристосування до економічного шоку», – сказав Матицин, зазначивши, що найбільше скорочення витрат російських домогосподарств стосувалося товарів тривалого користування, зокрема автомобілів і побутової техніки.

Світовий банк очікує дуже скромне відновлення особистого споживання і його стабілізацію на рівні приблизно 2 відсотків, починаючи з 2018 року. До нинішньої економічної кризи рівень особистого споживання зростав приблизно на 6 відсотків у рік, зазначила Ганзль.

Дивіться також: Палки в колеса Клінтон та Трампу встромили праймеріз у Вісконсині

Палки в колеса Клінтон та Трампу встромили праймеріз у Вісконсині. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG