Спеціальні потреби

Росія і ще три країни бойкотували засідання в ООН щодо Криму


За повідомленням дипломатів, Росія, Китай, Венесуела і Ангола проігнорували неофіційне засідання Ради Безпеки ООН у форматі «формули Аррії», присвячене ситуації з правами людини в Криму, яке пройшло через рік після того, як український півострів у Чорному морі був анексований Росією.

Парламент Росії схвалив анексію Криму 21 березня минулого року, після того як російська армія взяла під контроль півострів, де дислокується російський Чорноморський флот, а місцеві мешканці на референдумі підтримали приєднання його до Російської Федерації.

«Ми вважаємо цей захід контрпродуктивним і провокаційним. Ця справа не належить до компетенції Ради Безпеки ООН », - заявив прес-секретар представництва Росії при ООН Олексій Зайцев.

З часу захоплення Криму Рада Безпеки провела 30 засідань, присвячених ситуації в Україні.

За оцінками ООН, в результаті зіткнень між проросійськими сепаратистами і українськими урядовими військами було вбито більше 6 000 людей. Більше мільйона людей були змушені покинути свої оселі.

Постійний представник Литви в ООН Раймонда Мурмокайте, що організувала неофіційне засідання, висловила жаль, що в ньому не взяли участь Росія, Китай, Венесуела і Ангола.

«Росія завжди дуже швидко виступає з критикою України, звинувачуючи її в порушенні прав людини, однак повністю ігнорує порушення прав людини, що відбуваються під її власним контролем чи керуванням, - заявила вона журналістам.

Засідання Ради Безпеки ООН у форматі «формули Аррії» (The Arria Formula Meeting) носять характер неформальних конфіденційних зустрічей, які дозволяють членам Ради проводити в приватному порядку обмін думками з участю осіб, яких на думку членів Ради, що пропонують провести зустріч, було б корисно заслухати. Цей процес названий на честь посла Венесуели Дієґо Арріа, який почав застосовувати цю практику в 1992 році в якості постійного представника Венесуели в Радбезі ООН (1992-1993 роках).

XS
SM
MD
LG