Спеціальні потреби

Адмірал Ставрідіс: Росія може спробувати створити сухопутний міст у Крим


Адмірал Джеймс Ставрідіс
Адмірал Джеймс Ставрідіс

Колишній командувач сил НАТО в Європі американський адмірал Джеймс Ставрідіс розповів в інтерв’ю Сербської службі «Голосу Америки», що наступним кроком Росії може бути подальше проникнення на територію України через Маріуполь.

«Росія вторглася в Україну. Анексія Криму порушує норми міжнародного права. Москва створює конфлікт у Східній Україні. На жаль, наступним кроком Росії може бути подальше проникнення на територію України через Маріуполь, щоб створити сухопутний міст до Криму. Тому ситуація в країні дуже важка», – сказав Джеймс Ставрідіс.

Він пояснив, що наступним логічним кроком з точки зору географії регіону після анексії Криму та створення васальної держави на Донбасі повинна бути спроба з’єднати їх.

Відповідаючи на питання про роль НАТО в розв’язанні кризи, адмірал Ставрідіс відзначив, що пріоритетом НАТО є безпека альянсу.

«Ми повинні робити все можливе, щоб забезпечити безпеку членів альянсу, які знаходяться поблизу Росії, а саме країн Балтії, Польщі, Румунії та інших», – підкреслив він.

Адмірал Ставрідіс розповів про плани НАТО працювати над тим, щоб Росія відмовилася від спроб перекроїти європейські кордони. Це, за його словами, означає поставку озброєння української армії, розвідку, інформаційну та загальну підтримку.

«Якщо ціна конфлікту для Росії буде рости, то це повинно вплинути на її бажання виступати проти країн НАТО, – сказав адмірал. – Це дві речі, якими повинен займатися альянс».

Говорячи про аргументи Москви, яка бачить у розширенні НАТО на Схід пряму загрозу своїй національній безпеці, Ставрідіс відзначив, що всі країни, які приєдналися до альянсу після «холодної війни», зробили це за власним бажанням.

«Вони прийняли це рішення після багаторічного домінування Росії, – констатував він. – Не є правдою те, що НАТО намагається оточити Росію. Альянс виявляє бажання прийняти до свого складу колишні радянські республіки тому, що танки увійшли в Угорщину в 1956 році. Увійшли вони і до Чехословаччини в 1968. Саме таким чином країни залишалися у Варшавському договорі. Країни просилися в НАТО, і жоден танк не перетнув нічий кордон».

Відповідаючи на запитання про спроби Росії кинути виклик 5-й статті статуту НАТО, порушуючи водний і морський простір країн-членів альянсу, адмірал Ставрідіс назвав це перебільшенням, визнавши при цьому небезпечну активність збройних сил РФ біля кордонів блоку.

«Справедливо також сказати, що вони намагаються створити для себе образ антагоніста всередині альянсу, а також посилають сигнал про те, що НАТО не зможе допомогти Україні у вирішенні кризи».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG