Спеціальні потреби

Швеція підозрює Росію у підготовці військових операцій проти неї


Представник Служби державної безпеки Швеції Вільгельм Унґе.
Представник Служби державної безпеки Швеції Вільгельм Унґе.

Шведські спецслужби побоюються можливих військових операцій Росії проти їхньої країни після посилення шпигунської активності з початку кризи в Україні рік тому.

У своїй щорічній доповіді спецслужби назвали російську шпигунську діяльність найбільшою розвідувальноою загрозою для нейтральної Швеції, яка в минулому році разом з балтійським регіоном стала свідком різкого зростання активізації російської військової авіації і флоту.

«Ми бачимо російські розвідувальні операції в Швеції, і ми не можемо інтерпретувати це інакше як підготовку до військових операцій проти Швеції», – заявив на прес-конференції головний аналітик Служби державної безпеки Швеції Вільгельм Унґе.

У доповіді говориться, що російський військовий шпіонаж у Швеції включає діяльність хакерів, спроби дістати секретне устаткування і спроби вербування агентів.

«Швеція веде перед у деяких галузях військових і цивільних технологій, і це приваблює інтереси Росії», – зазначив Унґе.

«Ми також виявили і запобігли кільком випадкам закупівель технологій, коли, за нашими оцінками, їх планували використовувати не в цивільних цілях, як заявляв російський партнер, а з метою зміцнення російської армії», – додав він.

Стокгольм відзначає активізацію російських спецслужб у цій скандинавській країні, яка не є членом НАТО.

За словами Унґе, третина російських дипломатів, які працюють у Швеції, імовірно, є офіцерами розвідки. У листопаді минулого року Швеція заявила, що має докази незаконної роботи іноземного підводного човна у водах Стокгольмського архіпелагу. Підозри викликали найбільшу військову мобілізацію з часів «холодної війни».

Стривожений зростаючою російською військовою активністю в Балтійському морі, включаючи навчання з відпрацювання бомбардування території Швеції, Стокгольм заявив, що збільшить витрати на оборону і планує активізувати військову співпрацю з Фінляндією, яка, як і Швеція, не входить до НАТО, – додав він.

Незважаючи на діяльність Росії, більшість шведів і далі виступає проти відмови їх країни від традиційної нейтральності і намагання стати членом НАТО. На це вказують результати опитування громадської думки.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG