Спеціальні потреби

Держдепартамент: США не визнають легітимним договір між Росією і Південною Осетією


Джен Сакі
Джен Сакі

Напередодні підписання Договору про інтеграцію і союзництво між Росією і Південною Осетією Державний департамент США заявив, що «позиція Сполучених Штатів щодо Південної Осетії і Абхазії залишається чіткою: ці регіони – складова частина Грузії». «Ми продовжуємо підтримувати незалежність, суверенітет і територіальну цілісність Грузії», – підкреслюється в заяві.

«Сполучені Штати не визнають легітимним будь-який так званий договір між де-факто лідерами відокремленої від Грузії Південної Осетії і Російською Федерацією. Ані ця угода, ані та, яку Росія і де-факто лідери Абхазії підписали в листопаді 2014 року, що не представляють собою чинних міжнародних угод», – заявила представниця Держдепартаменту Джен Cакі.

Вона підкреслила також, що «Росія повинна виконати всі свої зобов’язання в рамках Угоди про припинення вогню від 2008 року, вивести свої сили на позиції, що існували перед конфліктом, скасувати визнання грузинських регіонів Південної Осетії і Абхазії як незалежних держав і дати можливість надавати цим регіонам гуманітарну допомогу».

XS
SM
MD
LG