Спеціальні потреби

Британія звинуватила Росію у втручанні у вибори, спробах викрасти дані щодо вакцини від COVID-19 - Трампу дорікнули за мовчання


Велика Британія звинувачує Росію у теперішніх спробах викрасти дані щодо вакцини від коронавірусу а також у минулих спробах вплинути на результати виборів 2019-го року у країні.

«Росія майже однозначно намагалася втрутитися у загальні вибори 2019 року за допомогою онлайн-розповсюдження незаконно отриманих урядових документів», - заявив міністр закордонних справ Домінік Рааб.

«Конфіденційні урядові документи, які стосуються угоди про вільну торгівлю між Великою Британією і США, були незаконно отримані напередодні загальних виборів 2019 року і поширені в інтернеті через соціальну платформу Reddit», - додав він, відзначивши відсутність доказів "широкомасштабної російської кампанії проти загальних виборів".

Як показало проведене британським урядом розслідування, коли ці документи не викликали великого ажіотажу, були зроблені подальші спроби поширити в Інтернеті незаконно отримані матеріали напередодні виборів, сказав Рааб.

За результатами виборів у грудні 2019 року переконливу перемогу здобув прем'єр-міністр Борис Джонсон, який випередив лейбориста Джеремі Корбін. Консервативна партія отримала рекордну перевагу в парламенті з часів перемоги Маргарет Тетчер в 1987 році.

Лідер британських лейбористів Корбін назвав заяви уряду "подальшим проштовхуванням необгрунтованих закидів, що лейбористи отримати підтримку від Росіїї" та спробою відволікти увагу суспільства від загрози британській системі охорони здоров'я з боку торговельної угоди із США.

Корбін тако заявив, що уряд намагається відвернути увагу від зв'язків консерваторів з російськими олігархами, які за його словами "як очікується будуть викриті у парламентській доповіді щодо Росії, яку давно приховують".

Також у четвер Велика Британія, США і Канада зробили спільну заяву про те, що пов'язані з російськими спецслужбами хакери намагаються викрасти дані щодо вакцин та ліків від COVID-19 з академічних і фармацевтичних установ по всьому світу.

За нападами, імовірно, стоїть хакерське угруповання APT29, також відоме як Cozy Bear. Стверджується, що угруповання майже напевно діяло у складі російських спецслужб.

Коментуючи повідомлення про імовірну роль Росії у спробах викрасти інформацію щодо ліків від коронавірусу Еллі Хоніг, юридичний оглядач каналу CNN заявив, що зараз слуший час для того, щоб "вдатись до серйозних заходів щодо Росії".

Маршал Коен, репортер каналу CNN поставив імовірну роль Росїі в один ряд із її ворожими кроками на міжнародній арені.

"Росія в останні роки: 2014 - вдерлася в Україну та анексувала Крим; 2015 - здійснила втручання у Сирії, щоб підтримати Асада; 2016 - втрутилась у вибори у США; 2017 - втрутилась у вибори у Франції; 2018 - отруїла колишнього шпигуна на території Британії; 2019 - втрутилась у вибори у Британії; 2020 - здійснила хакерські атаки на центри дослідження Covid-19".

У четвер конгресвуман-демократка Джекі Спеєр дорікнула Трампу за мовчання щодо дій Росії

"Росія підірвала нашу демократію у 2016-му році та продовжує втручатись у наші вибори, вона запропонувала винагороду за наших військових і тепер атакує наші дослідження щодо COVID-19, а президент мовчить. То навіщо здійснювати хакерські атаки? Просто попросіть президента США. Він дасть вам все, що ви захочете", - твітує законодавиця.

У травні Великий Британія і США вже повідомляли, що хакерські угрупування атакують міжнародні організації, що відповідають за боротьбу з пандемією COVID-19. Однак раніше такі напади не зв'язувалися безпосередньо з російською державою.

Дивіться також: Український гімнаст Cirque du Soleil після скасування шоу повернувся в Україну та розвиває власну справу

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG